Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Çalınmış Zamanlara Veda Çuha Çiçeğim | Güzin Yamaner | kitapambari.com

Çalınmış Zamanlara Veda Çuha Çiçeğim

Kargoya 7 iş gününde teslim edilir
Çalınmış Zamanlara Veda Çuha Çiçeğim
Çalınmış Zamanlara Veda Çuha Çiçeğim
Toplumsal Dönüşüm Yayınları
10.40

Bu roman, küçük burjuva hayatının tümnimetlerinden faydalanan ve insanlık dışı bir çıkarcılıkla gününü gün eden evli bir erkeğin kaçamağının bedelinin ödenişinin hikâyesidir.Bu romanın hesabı,evlilik dışı çocuklar dünyaya getirmeyi göze alan üstelik de çocukları evli bir adama doğurmaya cesaret eden bir 20.yüzyıl sonu kadını tarafından ödenmiştir. Böylece hesabı yaratan erkekve onu ödeyenkadınıtanıdıktan sonra,bu kadınınyaşadığı dünya düzlemine geçilebilir. Bu roman Türkiye'lidir.Öyleysesözü edilen kadının sözü edilen toplumsal karşı çıkışlarda son derece zorlanması beklenir. Çünkü ailenin ve nezhep haklarının kutsallığının gölge düşmez mutlaklığına olan karşı çıkış, henüz içinde yaşadığımız toplumsal koşullarda biraz fazla kurmaca gibi durmaktadır. Acaba romanın içinde devindiği dünya düzleminden kasıt nedir? Bu roman, sadecebugün algıladığımız zaman-mekan-kişileştirme ilişkilerinin somut bilgisi ile değil, aynı zamanın içinde birden çok zaman algısının, aynı mekandan bir başka mekan düzlemine geçişin, aynı kişilerin yanı sıra başka kişileştirme kurgularıyla yaşayabilmenin mümkünlüğünün bilgisi ile kurgulanmıştır. Bu roman, tutucu küçük burjuva ahlakının sömürdüğü hayatlara direnen kadınların, iyiyürekli erkeklerin ve tüm cinsiyetçi kalıplarateslim olmayan insanların mücadelesinden oluşan dizinin ilk kurmacısıdır. Bu romanı, cinsiyetçi kalıp yargıları kapı dışarı edenve farklı edebiyat türlerinde yazılmış diğer kurmaca metin tasarımları izleyecektir.

 • Açıklama
  • Bu roman, küçük burjuva hayatının tümnimetlerinden faydalanan ve insanlık dışı bir çıkarcılıkla gününü gün eden evli bir erkeğin kaçamağının bedelinin ödenişinin hikâyesidir.Bu romanın hesabı,evlilik dışı çocuklar dünyaya getirmeyi göze alan üstelik de çocukları evli bir adama doğurmaya cesaret eden bir 20.yüzyıl sonu kadını tarafından ödenmiştir. Böylece hesabı yaratan erkekve onu ödeyenkadınıtanıdıktan sonra,bu kadınınyaşadığı dünya düzlemine geçilebilir. Bu roman Türkiye'lidir.Öyleysesözü edilen kadının sözü edilen toplumsal karşı çıkışlarda son derece zorlanması beklenir. Çünkü ailenin ve nezhep haklarının kutsallığının gölge düşmez mutlaklığına olan karşı çıkış, henüz içinde yaşadığımız toplumsal koşullarda biraz fazla kurmaca gibi durmaktadır. Acaba romanın içinde devindiği dünya düzleminden kasıt nedir? Bu roman, sadecebugün algıladığımız zaman-mekan-kişileştirme ilişkilerinin somut bilgisi ile değil, aynı zamanın içinde birden çok zaman algısının, aynı mekandan bir başka mekan düzlemine geçişin, aynı kişilerin yanı sıra başka kişileştirme kurgularıyla yaşayabilmenin mümkünlüğünün bilgisi ile kurgulanmıştır. Bu roman, tutucu küçük burjuva ahlakının sömürdüğü hayatlara direnen kadınların, iyiyürekli erkeklerin ve tüm cinsiyetçi kalıplarateslim olmayan insanların mücadelesinden oluşan dizinin ilk kurmacısıdır. Bu romanı, cinsiyetçi kalıp yargıları kapı dışarı edenve farklı edebiyat türlerinde yazılmış diğer kurmaca metin tasarımları izleyecektir.

   Stok Kodu
   :
   9786058757981
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   190
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat