Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Oğuz Çetinoğlu Her Yönüyle Kazım Karabekir | kitapambari.com

Her Yönüyle Kazım Karabekir

32,00 TL
- +
40,00 TL
%20
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Her Yönüyle Kazım Karabekir
Her Yönüyle Kazım Karabekir
Boğaziçi Yayınları
32.00

Kâzim Karabekir Pasa, asker sifatiyla ülkesinin kurtulusu için cepheden cepheye kostuktan sonra, sivil hayatinda da Yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulusunda mühim vazifeler üstlenmistir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Baskanligi ve kaleme aldigi her biri yekdigerinden kiymetli 50'den fazla kitap, O'nun basarilarini taçlandiran çalismalardir.

Pasamiz; kurtulustan kurulusa, kurulustan kalkinmaya, Kürt ve Ermeni meselesinden egitime kadar her sâhada düsünmüs, ve çözümler üretmistir.

Gerek askeri, gerekse sivil hayatta, yetim çocuklarin yetistirilmesi, meslek sâhibi insanlar olarak cemiyete kazandirilmasi, kimsesiz kalan Ermeni çocuklarinin yurtlara yerlestirilmesi, Karabekir Pasa'ya ayri bir ihtisam kazandirmistir.

Her yönüyle Kazım Karabekir isimli kitapta, Karabekir Pasa hakkinda akla gelebilecek bütün sorular, hakkinda yazilmis bütün kitaplar, tezler ve makaleler, kili kirk yararak incelenmek suretiyle cevaplandirilmistir.

Denilebilir ki Kâzim Karabekir Pasa ile alakali hiçbir bilgi, bu kitabin disinda birakilmamistir.

Hacmi mütevâzi, muhtevâsi dolgun bu eser; Türkiye'nin kalkinmasina ve her yönüyle gelismesine katkida bulunmayi kendilerine ideal olarak seçen gençlere örnek teskil edecek bir sahsiyeti tanitan basucu kitabidir.

Kapat