Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Geçmişten Günümüze Erken Çocukluk Eğitimi Uygulamaları | Hülya Kartal

Geçmişten Günümüze Erken Çocukluk Eğitimi Uygulamaları

16,00 TL
- +
20,00 TL
%20
Sepete Ekle
Geçmişten Günümüze Erken Çocukluk Eğitimi Uygulamaları
Geçmişten Günümüze Erken Çocukluk Eğitimi Uygulamaları
Ezgi Kitabevi Yayınları
16.00

Büyük bir bölümü yaşamın ilk altı yılında tamamlanan gelişim alanlarının desteklenmesi için çocuğun ilkokula başlamasını beklemek günümüzde artık çok geç olacağı gibi, yaşamın ilerki yıllarında da telafisi mümkün olmayan gecikmelere neden olabilmektedir. Eğitimin ilk basamağını oluşturan erken çocukluk eğitimi ya da genel söylenişiyle okulöncesi eğitimi, çocuğun doğumundan ilkokula başladığı güne kadar geçirdiği yılları kapsayan, çocukların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin uyarıcı çevre imkanları sağlayan, çocuğun zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal yönden gelişimini destekleyen, onu toplumun kültürel değerleri doğrultusunda en iyi biçimde yönlendiren ve ilköğretime hazırlayan, temel öğretim bütünlüğü içinde yer alan bir eğitim sürecidir. Okul ve yaşamdaki başarının anahtarı çocukluğun ilk yıllarındaki yaşantılardır. Anne-babalar da çocukların ilk öğretmenleridir.

 • Açıklama
  • Büyük bir bölümü yaşamın ilk altı yılında tamamlanan gelişim alanlarının desteklenmesi için çocuğun ilkokula başlamasını beklemek günümüzde artık çok geç olacağı gibi, yaşamın ilerki yıllarında da telafisi mümkün olmayan gecikmelere neden olabilmektedir. Eğitimin ilk basamağını oluşturan erken çocukluk eğitimi ya da genel söylenişiyle okulöncesi eğitimi, çocuğun doğumundan ilkokula başladığı güne kadar geçirdiği yılları kapsayan, çocukların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin uyarıcı çevre imkanları sağlayan, çocuğun zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal yönden gelişimini destekleyen, onu toplumun kültürel değerleri doğrultusunda en iyi biçimde yönlendiren ve ilköğretime hazırlayan, temel öğretim bütünlüğü içinde yer alan bir eğitim sürecidir. Okul ve yaşamdaki başarının anahtarı çocukluğun ilk yıllarındaki yaşantılardır. Anne-babalar da çocukların ilk öğretmenleridir.

   Stok Kodu
   :
   9789758606771
   Ebad
   :
   13.50x19.50
   Sayfa Sayısı
   :
   206
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat