Sepetim (0) Sepetimi Göster
İbn Sina'nın Epistemolojisi
İbn Sina'nın Epistemolojisi
Emin Yayınları
15.73
Ortaçağ İslam felsefesi tarihinin en önemli filozoflarından biri olan İbn Sine, yaşadığı hayat, ortaya koyduğu düşünceler ve bu düşüncelerini yansıttığı eserleriyle, İslam düşüncesinin kendinden sonraki dönemlerinde adından en çok söz edilen düşünür olma özelliğini almayı hak etmiştir. Etkisi gerek İslam dünyasında, gerekse batı dünyasında günümüze kadar devam eden İbn Sina felsefesinin değişik alanları üzerinde yapılan-yapılacak olan araştırmaların, ülkemizdeki felsefi düşüncenin gelişimine ve İslam felsefesi kavramının anlaşılmasına yapacağı katkı hiç şüphesiz ki çok büyüktür. Bu noktadan hareketle bu çalışma, İbn Sinanın bilgi hakkındaki görüşlerinin Türk okuyucusuna tanıtılması ve yolda olanların bir katkı amacı taşımaktadır.
 • Açıklama
  • Ortaçağ İslam felsefesi tarihinin en önemli filozoflarından biri olan İbn Sine, yaşadığı hayat, ortaya koyduğu düşünceler ve bu düşüncelerini yansıttığı eserleriyle, İslam düşüncesinin kendinden sonraki dönemlerinde adından en çok söz edilen düşünür olma özelliğini almayı hak etmiştir. Etkisi gerek İslam dünyasında, gerekse batı dünyasında günümüze kadar devam eden İbn Sina felsefesinin değişik alanları üzerinde yapılan-yapılacak olan araştırmaların, ülkemizdeki felsefi düşüncenin gelişimine ve İslam felsefesi kavramının anlaşılmasına yapacağı katkı hiç şüphesiz ki çok büyüktür. Bu noktadan hareketle bu çalışma, İbn Sinanın bilgi hakkındaki görüşlerinin Türk okuyucusuna tanıtılması ve yolda olanların bir katkı amacı taşımaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9786054487219
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   198
   Basım Yeri
   :
   Bursa
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat