Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Birey 9. Sınıf Dil ve Anlatım Soru Bankası | İbrahim Bektaş | kitapamb

Okula Yardımcı - Üniversiteye HazırlıkBirey 9. Sınıf Dil ve Anlatım Soru BankasıSoru Bankası

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Birey 9. Sınıf Dil ve Anlatım Soru Bankası
Birey 9. Sınıf Dil ve Anlatım Soru Bankası Okula Yardımcı - Üniversiteye Hazırlık Soru Bankası
Birey Eğitim Yayınları
8.00
Önsöz
Sevgili Öğrenciler,
9. Sınıf Dil ve Anlatım Soru Bankası kitabı, ilköğretimi bitirip liseye başlayan öğrencilerin durumu göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Dil ve Anlatım, lise öğretiminde baraj derstir. Dersin 9. sınıf konuları oldukça yüklü ve yoğundur. Anlam, anlatım ve dilbilgisi konularının büyük bir kısmı 9. sınıf Dil ve Anlatım dersinin konuları arasındadır.

Derste öğrenilen bilgilerin soru çözülerek pekiştirilmesi gerekir. Elinizdeki kitapta, öğrendiklerinizi pekiştirecek nitelikte öğretici, bilgi verici sorular, testler yer almaktadır. Çoktan seçmeli testlerin yanında Doğru-Yanlış, Boşluk Doldurma, Eşleştirme, Kavram Haritası şeklinde etkinlikler vardır. Etkinliklerde, her konu ayrıntılı biçimde ele alınmıştır. Aynı konu ile ilgili birden çok etkinlik olması konunun daha iyi anlaşılabilmesi amacına yöneliktir.

Etkinliklerin ve testlerin sırası, müfredattaki ve ders kitabındaki konu sırasına göre belirlenmiştir. Bu kitaptaki etkinlikler ve testler sadece bu yılın Dil ve Anlatım dersine destek olmayacak; buradan edineceğiniz bilgiler üç yıl sonra gireceğiniz üniversiteye giriş sınavlarında da size katkı sağlayacaktır.

Çok kitap okumak ve test çözmek Türkçe ve Edebiyat sınavlarında başarılı olmanın temel şartlarıdır. Söz dağarcığınızı genişletmek için kitap okumalısınız. Okumayı alışkanlık haline getirebilmek çok önemlidir.

Bu kitapta, Dil ve Anlatım dersi için gerekli olan soru ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde test ve etkinlik yer almaktadır. Etkinlikleri ve testleri, hiçbirini atlamadan çözmelisiniz. Konulara çalışmak için, Konu Anlatımlı Dil ve Anlatım kitabına ihtiyacınız olacaktır.

Hepinize başarılar ve güzel bir gelecek dileğiyle...


İbrahim BEKTAŞ
Kapat