Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Birey 9. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı | İbrahim Bektaş | kitapa

Birey 9. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Birey 9. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı
Birey 9. Sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı
Birey Eğitim Yayınları
37.60
Önsöz
Sevgili Öğrenciler,


9. sınıf Türk Edebiyatı Konu Anlatımlı kitabı, Türk Edebiyatı dersinin yardımcı kitabı niteliğindedir. Kitaptaki konuların sıralanışı ve anlatılanlar dersin müfredatı ile bire bir uyumludur.
Edebiyat dersi ve edebiyat konuları ile ilk kez karşılaşan öğrencilerin böyle bir kitaba ihtiyacı vardır. Bu yıla kadar adını bile duymadığınız birçok kavram ve konu bu yıl bir anda karşınıza çıkıverdi. 9. sınıfta iyi bir temel edinmeniz, sonraki sınıflarda başarılı olmanız açısından çok önemlidir. Bu yıl öğrenmeniz gereken bazı konulara bağlı, onlara dayandırılan konu ve ayrıntılarla 10., 11. sınıflarda karşılaşacaksınız. Ahengin, imgenin, temanın, geleneğin... ne olduğunu bu yıl kavramanız gerekmektedir.
Elinizdeki kitapta, ders kitabında sadece adı geçen kavram ve konular ayrıntılı biçimde açıklandı; anlatımlar örneklerle desteklendi. Örneklerin konunun anlaşılmasını kolaylaştırıcı nitelikte olmasına da özen gösterildi. Bazı konuların tekrar ele alınması anlatılanların ders kitabına uygun olmasına dikkat edilmesindendir. Konuların sonunda yer alan Doğru/Yanlış, Boşluk Doldurma biçimindeki etkinlikler ve çoktan seçmeli testler anlatılanları pekiştirici niteliktedir.
Kitapta yer alan örnek metinler işlenen konuların anlaşılmasını kolaylaştıracak niteliktedir. Bu metinler konu ile ilgili bilgilerin, özelliklerin somut örnekleri durumundadır. Hiçbir konu geçiştirilmemiş, bütün konular ayrıntılı biçimde ele alınıp incelenmiştir. Ders kitabında yer alan metinlerin şair ve yazarları ile ilgili, fazla ayrıntıya girilmeden önemli bilgilere yer verilmiştir.
Edebiyat dersini sevmek ve bu derste başarılı olmak için çok kitap okumalı, okuma alışkanlığı kazanmalısınız. Çok okuyan biri olursanız bunun karşılığını hayatınız boyunca görürsünüz.
Hepinize başarılar dileğiyle...

İbrahim BEKTAŞ
Kapat