Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
İmam Nevevi Riyazü's Salihin (Ciltli) | kitapambari.com

Riyazü's Salihin (Ciltli)

Çeviren: Abdullah Feyzi Kocaer
30,24 TL
- +
37,80 TL
%20
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Riyazü's Salihin (Ciltli)
Riyazü's Salihin (Ciltli)
Şazeli Yayınevi
30.24

İmam Nevevi'nin yaşadığı dönemde İslam Ümmeti büyük bir sıkıntı ve çaltantı içerisinde bulunuyordu. Bir taraftan Haçlı saldırıları, diğer taraftan Moğol istilası yüzünden İslam coğrafyasında büyük bir sıkıntı yaşanmakta idi. Bu sıkıntıların yanında halkın davranışlarında, dünya hayatına bel bağlama, ahiret hayatını ihmal gibi ahlaki yozlaşmalar ortaya çıkmıştı.

İmam Nevevi, insanlara ahireti hatırlatması, ahlaki olgunluğa eriştirmesi, kişiliklerini koruması gayesiyle hayat düsturları içeren bir hadis derlemesi yapmış, bazı konu başlıklarına ilgili ayetler de getirmiştir. Çoğunu temel hadis kaynakları olarak kabul edilen altı hadis kitabından, büyük çoğunluğunu da Sahihi Buhari ve Sahihi Müslim'den seçtiği hadisleri bu eserde toplamiş ve eserine, iyi kimselerin bahçeleri anlamına Riyazü's-Salihin' ismini vermiştir.

Ahlaki olgunluğa eriştirmeyi hedefleyen bu eser, İslam coğrafyasında büyük bir ilgi görmüştür. Yazıldığı günden bu yana ilgiyle okunan eserin pek çok baskıları ve değişik dillere çevirileri yapılmıştır.

Kapat