Sepetim (0) Sepetimi Göster
%15
Kendiliğin Doğuşu | James F. Masterson | kitapambari.com

Kendiliğin DoğuşuGizli Narsisistik Kendilik Bozukluğunun Tedavisinde Gelişimsel, Kendilik ve Nesne İlişkileri Yaklaşımı

Çeviren: Gülünay Akçalı
36,72 TL
- +
43,20 TL
%15
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Kendiliğin Doğuşu
Kendiliğin Doğuşu Gizli Narsisistik Kendilik Bozukluğunun Tedavisinde Gelişimsel, Kendilik ve Nesne İlişkileri Yaklaşımı
Psikoterapi Enstitüsü
36.72

Kendilik bozuklukları üzerine yazılmış olan bu kitap gizli narsisistik kendilik bozukluğunun psikoterapisinde gelişimsel bir kendilik ve nesne ilişkileri yaklaşımı sunmaktadır. Kitapta, klinik resmin görünümü, teşhiste karışıklığa yol açan şeyler ve bu karışıklığın çözülmesi borderline ve/veya şizoid kendilik bozukluklarından ayrımının yapılması gibi konular ele alınmaktadır.

Ayrıca "Bu bozukluğun intrapsişik yapısı nedir ve diğer bozukluklarda benzerlikleri/farkları nelerdir ve nasıl tespit edilir? Hedefler, göstergeler terapötik teknikler ve sınırlamalar bakımından kısa dönmeli ve yoğun psikoterapi arasındaki farklar nelerdir?" gibi sorularda yanıtlanmaktadır.

Sonraki bölümlerde, kendilik bozuklukları üçlüsünün klinik anlamda gösterdiği değişiklikleri yansıtan gizli narsisistik bozukluğu olan dört hastanın psikoterapisinden ayrıntılı süreç notları sunulmaktadır. Her vakada, narsisistik kırılganlığın aynalayarak yorumlanmasının nasıl kullanıldığı, terapötik duruş ve terapötik çerçevenin nasıl uygulandığı ayrıntılı olarak gözler önüne serilmektedir.

Kapat