Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Kitap | Kader Meselesi ve Hasan Basri'nin Kader Risalesi Metni ve Terc

Kader Meselesi ve Hasan Basri'nin Kader Risalesi Metni ve Tercümesi

9,10 TL
- +
13,00 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Kader Meselesi ve Hasan Basri'nin Kader Risalesi Metni ve Tercümesi
Kader Meselesi ve Hasan Basri'nin Kader Risalesi Metni ve Tercümesi
Nun Yayıncılık
9.10

Kader Meselesini Niçin Yazıldı?

Bu kitapçık elbette baba alimlerin bile 'Allah'ın sırrıdır' dedikleri kader meselesini kökünden halletmiş olma iddiasında değildir. Ama birileri tarihin karanlıklarına gömülmüş kader anlayışlarını yeniden gündeme getirince biz de bu ümmetin, üzerinde ittifak ettiği kader inancını ortaya koymaya çalıştık.

Kaderin önemli bir iman meselesi olduğunu söyledik. Kaderle ilgili ayetlerin ve hadisi şeriflerin bir kısmını metinleri ve tercümesi ile birlikte verdik 'Amentü'de sayılan esasların durup dururken ortaya çıkmadığını anlattık. Hasan Basrî'nin 'Kader Risalesi'ni de tercüme edip metniyle beraber verdik.

Çünkü bu konuda kendi söylediklerinin bir değerinin olmayacağını bilenler, görüşlerini bu risaleye dayandırıyorlar. Kısaca kitapçığımızın biraz kaderi anlatma, biraz bu konudaki yanlışlara cevap verme, biraz da Hasan Basrî'nin yanlış anlaşılan risalesini tanıtma gibi bir hedefi vardır. Kader gibi zor bir konuyu hakkıyla anlatabildiğimizi tabii ki, iddia etmiyoruz. Buna rağmen Allah'tan umuyoruz ki, bu kitapçık bir iş görür ve bazı kafa karışıklıklarını giderir. Böyle olursa bunu Allah'ın bir lütfu sayarız.

Kapat