Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Kerbela Kadınları | Muharrem Uçan | kitapambari.com

Kerbela Kadınları

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Kerbela Kadınları
Kerbela Kadınları
Kalender Yayınevi
9.80
Yezid ordusunda olup da kendisini erkek zanneden on binlerce yaratığın karşısında boyunları dimdik şehitleri gibi onurlu duran Kerbela kadınları eşsiz öyküleriyle bu kitapta anıldılar.
Şu bir gerçektir ki kitabımızda ne kadar güzel anlatılırsa anlatılsın bu kadınların hiçbirini hakkıyla tanıtmaya kalemimizin gücü yetmemiştir. Kimsenin de onları anlatmaya gücü yeteceğini zannetmiyoruz.
Bu üstün, yiğit kalpli kadınlar esir edilip her yerde teşhir edilirken. Yezit ve taraftarlarının kadınları rahatlık içinde gözlerden uzak yaşamlarına devam ettiler. Bu yiğit kadınlar, tüm zamanlar için dünya kadınlarına örnektir. Hiçbir şart altında başlarını asla indirmediler. Eşlerini, çocuklarını, kardeşlerini, ağabeylerini ve her şeyden önemlisi Peygamberimizin, İmam Ali ve Hz. Fatımanın emaneti İmamlarını, Allah yolunda kurban verdiler. Hakkı haykırırken İmam Hüseyini örnek aldılar.
Yezid ordusu İmam Hüseyini şehit ederek İmam Hüseyini susturabileceklerini zannettiler. İmam Hüseyinin nefesi kendisine en çok benzeyen Hz. Zeynep başta olmak üzere diğer kız kardeşi Ümmü Gülsüm, İmam Hüseyinin kızları Fatıma, Sakine ve Rukayyede yeniden dirilmişti.
Kapat