Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
01 Yayınları | A'mak-ı Hayal (Çeviriyazı - Tıpkıbasım) | Şehbenderzade

A'mak-ı Hayal (Çeviriyazı - Tıpkıbasım)

Etiket Fiyatı : 25,93
İndirimli Fiyat : 20,74
Kazancınız : 5,19
Taksitli fiyat : 9 x 2,65
Havale/EFT ile : 20,26
9786056801716
779271
A'mak-ı Hayal (Çeviriyazı - Tıpkıbasım)
A'mak-ı Hayal (Çeviriyazı - Tıpkıbasım)
01 Yayınları
20.74

Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi'nin güzîde eseri A'mâk-ı Hayâl, son devir Türk Edebiyatı'mızın klasikleşmiş eserleri arasında mümtaz bir yere sahiptir. Buna rağmen eser, hak ettiği değere lâyık bir yayımlanma serüveni geçirememiştir. Bu tâlihsiz serüvenin nihâyete ermesi ümidiyle çeviriyazı ve tıpkıbasım şeklinde eseri siz kıymetli okurlarımızın nazar-ı dikkatine sunuyoruz.

A'mak-ı Hayal Felsefe ve Tasavvuf'un roman kurgusuyla iç içe geçtiği bir eser olması bakımından ne kadar değerliyse, bu çalışma ile eski yazıyı öğrenen ve öğrenmek isteyenlere bir kılavuz olması bakımından da bir o kadar ehemmiyetli olacaktır.

Bu sebeple bu çalışmada, eserin eskiyazı nüshaları karşılaştırılarak bir nevi tahkik metin ortaya çıkartılmış, çeviriyazı usulü ile yayımlanan günümüz baskılarının hataları zikredilerek kimi yerlerde tenkidi yapılmış ve bunu yaparken eski yazıyı okumayı yeni öğrenen veya öğrenmek isteyenlere, okumada kılavuz olacak bir metin olması için, metindeki harf dizilimine riâyet edilerek tam bir metin okuyucuya sunulmuştur.

Kapat