Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Doğan Kitap | At Üstünde Fırtına: Anadolu Selçukluları | John Freely

At Üstünde Fırtına: Anadolu Selçukluları

Etiket Fiyatı : 24,07
İndirimli Fiyat : 16,85
Kazancınız : 7,22
Taksitli fiyat : 9 x 1,97
9786050907285
572914
At Üstünde Fırtına: Anadolu Selçukluları
At Üstünde Fırtına: Anadolu Selçukluları
Doğan Kitap
16.85

Troya Savaşı'ndan İstiklal Harbi'ne: Anadolu'da Yunanlar adlı kitabından sonra, Freely bu kez Anadolu'nun Selçuklular tarafından fethedilme sürecini ve Anadolu'da Selçuklular, Bizans İmparatorluğu, beylikler arasında yaşanan iktidar savaşlarını ele alıyor.

XI. yüzyıldan itibaren Doğu Anadolu'dan batıya doğru hızla ilerleyen Anadolu Selçukluları, başkenti Konya'da olan güçlü bir devlet kurdular. Bizans İmparatorluğu, Haçlılar, Moğollar ve Memluklar gibi güçlerle kâh savaşarak kâh bazılarıyla dönemsel ittifaklar oluşturarak XIV. yüzyıla kadar varlıklarını sürdürdüler. Vârisleri Türk beyliklerine, özellikle Osmanlılara, güçlü bir siyasi kültür bırakırken, inşa ettirdikleri saraylar, camiler, hanlar, köprülerle Anadolu'nun çehresini değiştirdiler.

John Freely, At Üstünde Fırtına'nın ilk kısmında Anadolu Selçuklularının siyasi entrikalar ve fetihlerle dolu tarihini aktarıyor; ikinci kısımda ise okuru Anadolu Selçuklu Devleti'nin kadim topraklarında dolaştırarak onların etkileyici kültürel mirasını gözler önüne seriyor.

Kapat