Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Okur Kitaplığı | Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil | Metin Önal Mengüşo

Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil

Etiket Fiyatı : 26,96
İndirimli Fiyat : 17,52
Kazancınız : 9,44
Taksitli fiyat : 9 x 2,12
9786054877423
693245
Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil
Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil
Okur Kitaplığı
17.52

Müslümanların düşünce ve anlayış sorunlarını, engin bir tetkik ve sorumluluk duygusuyla ele alan M. Said Çekmegil İslami düşüncenin temel kaynak merkezinde yeniden uyanışı yolunda bir Müslüman, bir terzi, bir yazar, yayıncı gibi pek çok niteliklere sahip alaylı bir mütefekkirdi.

Hayatı boyunca Malatya'da sürdürdüğü çalışmalarla, kaynaklara dönüşü savunan tecdid hareketinin sesi olmayı amaçlayan kitaplarla, kurduğu fikir kulübü ile katıldığı yurt içi ve yurt dışı konferans ve seminerlerle Müslümanların bozulan temel bütünlüğünü kurmaya çalıştı. Düşüncesiz, dilsiz, kavramsız, eleştirisiz ve sahih bilgiye dayanmayan bir İslam anlayışının felce uğramış bir bilinç,Müslümanların yazgısı olamazdı. Bu düşünce ile bir bilinç dünyası inşa etmek istedi M. Said Çekmegil.

Metin Önal Mengüşoğlu yakından tanıdığı M. Said Çekmegil'i anlatıyor Bilge Terzi kitabında. Çekmegil'in kişiliğinde tanık olduğu son alaylı mütefekkirin ilginç hayat ve düşünce serüvenini bütün boyutlarıyla yansıtıyor. Çok az yazarın yakalayabileceği bir içtenlikle ve duyarlıkla Said Ağabeyini anlatıyor. Ona duyduğu sevgiyi dile getirirken onun fikir dünyasının temellerini de ortaya koyan bir sorumluluk bilinci ile hareket ediyor. Bilge Terzi, hepimizin Said Ağabeyini daha yakından tanımak için...

Kapat