Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Çanakkale Kitaplığı | Biz Yabancı Değiliz | Selçuk Kızıldağ

Biz Yabancı Değiliz

Etiket Fiyatı : 13,89
İndirimli Fiyat : 10,42
Kazancınız : 3,47
Taksitli fiyat : 9 x 1,30
9786058941311
505340
Biz Yabancı Değiliz
Biz Yabancı Değiliz
Çanakkale Kitaplığı
10.42

Selçuk Kızıldağ, tarihsel belgesel roman serüvenini Biz Yabancı Değiliz adlı yeni romanıyla sürdürüyor. Yazarı, daha önce yayınlanmış olan Çanakkale Cesaretin Bedeli ve Sarıkamıştan Sibiryaya Nargin isimli kitaplarından tanıyoruz.

Romanın kahramanı Batuhanın kanal harekatından Çanakkaleye, oradan da Kurtuluş Savaşına dek süren yaşamı belgesel tadında anlatılıyor.
Bu topraklar, Atatürkün de işaret ettiği gibi, geçmişi, kökeni, kimliği ne olursa olsun herkesi kendinden hoşnut bir yurttaş yapıyor. Nasıl yapmasın, onlarca yılı savaşlarda geçen bir ülkenin yazgısını paylaşmayan kendisine nasıl olur da yurttaş diyebilir ki?

Kızıldağın kahramanları da tam burada kendilerini ortaya koyuyor. Türk ulusunun bütün yazgısına, iyi günde de kötü günde de ortak olan Yahudi köklerden gelip Müslüman olmuş bir ailenin genç oğullarının savaş kahramanlıkları ve eşine duyduğu aşk unutulmaz tarih dersleri eşliğinde sunuluyor. İnsanın yazgısını çoğu zaman bağlı bulunduğu coğrafya belirlemiştir. Coğrafya üzerinde yaşayanların da yazgısına bir şeyler düşüyor. Biz Yabancı Değiliz romanının kahramanı Batuhanın yansıttığı örnek davranışlar yeni kuşaklara tarihsel bağlamda bir yurt sevgisi dersi veriyor. Tarihi-Belgesel roman okurlarının kaçırmaması gereken bir kitap Biz Yabancı Değiliz.

Bu topraklar ancak Anadoluyla bütünleşen, özdeşleşen insanların anayurdu olabilmiştir. Bu yüzden dışarıdan gelen her istilacı öyle ya da böyle tarihin tokadını yiyerek geri dönmek zorunda kalmıştır. Kökleri ta İspanyaya dayanan Batuhanın kişiliğinde sergilenen gerçek yurtseverlik asla ve asla istilacılara geçit vermemiştir, vermeyecektir. Yeter ki, Batuhanın kişiliği genç kuşaklara örnek olsun.

Kapat