Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Uçan At Yayınları | Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet'i | Necati Zekeriya

Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet'i

Etiket Fiyatı : 15,00
İndirimli Fiyat : 12,00
Kazancınız : 3,00
Taksitli fiyat : 9 x 1,54
Havale/EFT ile : 11,72
Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet'i
Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyet'i
Uçan At Yayınları
12.00

Çok sevgili okur!

Çocukluğu unutulmaz yapan nedir? Arkadaşlık. Evet, evetarkadaşlık. Bu kitabın kahramanı Orhan'ın hem akranları hem dekitaplar arkadaşları olmuş. Akranları ve kitaplarla dostluğu ilkgençlik çağına kadar sürüp gitmiş. Bu unutulmaz çocukluk dönemiarkadaşlığı Bizim Sokağın Çocukları ile başlamış Yeni SokağınÇocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti kitaplarıyla devametmiş. Necati Zekeriya'nın yazdığı bu üçlemenin başkahramanlarıOrhan ile Sevil bu arkadaşlığı ilk gençlik çağında mektuplasürdürmüş yıllarca. Üçlemenin ilk kitabı Bizim Sokağın Çocukları'nıSaadet Ceylan'ın resimleriyle daha çok seveceksiniz.

Necati Zekariya'nın çocuk edebiyatı alanında bir üçlemesi var: Bizim Sokağın Çocukları, Yeni SokağınÇocukları, Bizim Sokağın Romeo ve Jüliyeti. Bu üçlemenin ilk kitabı Üsküp'te bir kütüphanede doğmuş.

Üç kitap da Üsküp'te yaşamış çocukların hikâyelerinden oluşuyor. Üçlemenin iki kahramanı okulnedeniyle ayrı şehirlerde yaşamaya başlayınca mektup arkadaşlığına dönüşmüş arkadaşlıkları. Orhan,Üsküp'ten gönderdiği mektupları Jüliyet, Sevil İstanbul'da yazdığı mektupları Romeo olarak imzalamış.

Bu üçleme ile çocuk ve çocukluğun ne kadar hızlı değiştiğini fark etmeniz zor olmayacak. Bu üçlemeTürk çocuk edebiyatının Balkanlarda Türkçe olarak boy atmış en önemli üç çocuk kitabıdır.

Bu üçleme,geleneksel çocukluğu yaşamış çocukların arkadaşlıkları, sevgileri ve çocukluk aşkları ile kısa öykülerdenoluşan unutulmaz bir çocuk romanıdır.

-Mustafa Ruhi Şirin

Kapat