Sepetim (0) Toplam: 0,00
9789944338059
636763
Boğazın Altınları
Boğazın Altınları
Erko Yayıncılık
8.16

Almanya nın en önemli polisiye yazarı Jürgen Ebertowski yi ErKO Yayıncılık dilimize kazandırıyor. Bu güçlü yazarın diğer eserleri de yayınlanmaya devam edecek.

Dünyaca ünlü Bizans uzmanı Profesör Demirel, İstanbul daki Deniz Müzesi nde sıra dışı bir keşfe imza atar: Bir belge, 15. yüzyılın ortalarında İstanbul'u fetheden Osmanlılardan kaçırılan hazinenin uzağa götürülmediği, Boğaz ın derinliklerinde yattığı tezini doğrular niteliktedir.

Bu da, yabancı yatırımcıların planlanan köprünün inşasında her şeyden önce denizde kazı yapma haklarını elde etmek için çabalamalarına açıklık getirmektedir. Ama Demirel in kısa bir süre sonra boğazı kesilmiş bir şekilde bulunmasıyla akıl sır ermeyen cinayetler serisi başlıyor

Kurbanlardan birinin bir Japon olduğunun ortaya çıkması üzerine, Berlin deki Japon Bilimci ve Türk dostu Eugen Meunier, sıra dışı bir Türk-Alman diyaloğunun bulunduğu bu görevi üstlenir.

Kitaptaki olaylar Almanya, Türkiye ve Japonya da geçmektedir. Japon ların ilginç adetleri romana ilave bir çekicilik katıyor.

Kapat