Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
İleri Yayınları | Bomba Davası Savunma | Talat Turhan

Bomba Davası Savunma

Etiket Fiyatı : 44,44
İndirimli Fiyat : 26,66
Kazancınız : 17,78
9789944109192
536721
Bomba Davası Savunma
Bomba Davası Savunma
İleri Yayınları
26.66

"Bomba Davası, faşist bir düzene geçişte engel gibi görünen Gürler-Batur-Kayacan üçlüsünü temizlemek için Amerikan işbirlikçileri ve onların gizli örgütleri tarafından düzenlenmiş, Türk tarihinin en büyük provokasyonudur. Türk adalet tarihinde Genelkurmay Başkanı ile iki Kuvvet Komutanı'nı 'sanık' ilan eden bir başka dava daha görülmemiştir. Bu dava ne afla, ne beraatla ve ne de birkaç kişiye verilecek ceza ile geçiştirilemez. Temelinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin onuru yatan bu konu ile ilgilenmek ve gerçek nedenlerini saptamak, ilk önce Mahkeme'nizin, daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tarihsel sorumluluğu altındadır.

Bu anlayış içinde, düzenlenen tertibin boyutlarını tüm ayrıntılarıyla açıklamayı ulusuma karşı yapılması zorunlu tarihsel bir görev sayarım.

Şimdi soruyorum bu tablo içinde suçlu kimdir? Elbette ben değilim.

Gerçek suçlular Atatürk'ün tam bağımsız Türkiye'sini Amerikan emperyalizmine peşkeş çekerek Türkiye'yi bugün silah ambargosuna kadar varan müdahalelerin hedefi yapanlardır.

"Bozuk düzende hainler yurtseverlerden hesap sorarlar. Fakat bir düzen değiştiğinde hesap sorma yurtseverlere gelecektir."

- Talat Turhan

"Talat Turhan'ın kitabını okuyan... Turhan en hünerli hukukçuları bile kıskandıracak savunmasında..."

- Uğur Mumcu

"Talat Turhan'ın savunması Sokrates'ten günümüze kadar uzanan zaman süreci içinde Galile, Dreyfus, Sacco ile Vanzetti ve Rosenberg'ler gibi dünya adalet tarihine geçmiş davalara yeni bir halka ekliyor."

- Nokta

Kapat