Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
İz Yayıncılık | Caetani'ye Reddiye (2 Kitap Takım) | M. Asım Köksal

Caetani'ye Reddiye (2 Kitap Takım)İtalyan Müsteşrik Leone Caetani'nin Yazdığı İslam Tarihi'ndeki İsnat ve İftiralara Cevap

Etiket Fiyatı : 80,00
İndirimli Fiyat : 48,00
Kazancınız : 32,00
Taksitli fiyat : 9 x 6,14
Havale/EFT ile : 46,90
Caetani'ye Reddiye (2 Kitap Takım)
Caetani'ye Reddiye (2 Kitap Takım) İtalyan Müsteşrik Leone Caetani'nin Yazdığı İslam Tarihi'ndeki İsnat ve İftiralara Cevap
İz Yayıncılık
48.00

İtalyan oryantalist Caetani'nin, 20. yüzyıl başlarında kaleme aldığı, Peygamberimiz ve İslâmiyet ile ilgili yanıltıcı bilgi ve kasıtlı iftiralardan müteşekkil İslâm Tarihi adlı eseri Hüseyin Cahit tarafından tercüme edilerek ülkemizde de neşredilmiştir.

Uzunca bir dönem zihinleri bulandıran bu iftira dolu esere cevap mahiyetinde bir çalışma ortaya konmamış, bu can sıkıcı durum merhum âlim Âsım Köksal'ın konuya müdahil olmasıyla sona ermiştir. Rahmetli müellif, yıllar süren bir çabayla ortaya koyduğu eserinde, Caetani'nin yanlışlarını tek tek irdelemiş ve iddialarını çürütmüştür.

Bu eser bu haliyle sadece bir oryantalistin iddialarına reddiye olmaktan çok öte, oryantalizmin belirli bir damarının ilim kisvesi altında, insanları İslâm'a yönelik önyargı ve düşmanlıklara kışkırtmasına karşı bir reddiyedir.

Kapat