Sepetim (0) Toplam: 0,00
%24
Sarissa Yayınları | Can Erenler | Taki Akkuş

Can Erenler

Etiket Fiyatı : 23,15
İndirimli Fiyat : 17,59
Kazancınız : 5,56
Taksitli fiyat : 9 x 2,05
9789944188517
682668
Can Erenler
Can Erenler
Sarissa Yayınları
17.59

Roman yazmak, yeni bir dünya tasarlamak için, yolu dikenli bir yolculuğu göze almaktır. Yazar çok yönlü uğraşı olan insandır.

Yaşamın her alanında insanlık için söyleyebilecekleri olan; bunun için de gelecekte yaşadığı çağa tanıklık eden insandır.

Taki Akkuş “Can Erenler” adlı yapıtıyla yeni bir dünya ile karşılaştırıyor bizi, bir yerde de halkının yaşamını; sevincini, acısını, değer yargılarını, insana insanca değer vermenin kutsallığını Okumanın önemini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Sahi kaç insan geriye dönüp kendi yaşamını sorgulamıştır. Hatırlama, yani belleğimizde depoladığımız bilgileri geri çağırma, bu sorunsala daldığımızda ki düşünce dünyamızın temelini oluşturur. Ancak belleğimizde depoladığımız milyonlarca anı, zaman içinde kimi değişikliklere uğrayabilir, koruyucu egomuz üzücü anıları unutmamızı veya onları daha az üzücü halde hatırlamamızı sağlayabilir. Toplumların tarihinde yaşanmış bazı olayları, gelişmeleri incelemek ve bunları belgelemek, toplum belleğinde ortaya çıkan bu kayıpların ortadan kaldırılması açısında büyük önem taşır.

Taki Akkuş Alevi yaşam biçimini tüm yönleriyle gözler önüne seriyor “Can Erenler” adlı yapıtında Alevilerin inanış ve Yaşam biçimini, tüm değerleri ve dinamikleriyle birlikte bu eserinde bir araya getiriyor. Çekici bir roman, edebiyat bağlamında gözü pekçe bir girişim. Anlamlı bir sanat emeğiyle karşı karşıyayız.

Kapat