Sepetim (0) Toplam: 0,00
%27
Asitan Yayınları | Çeşitli Yönleriyle Kerbela (3 Cilt Takım) | Alim Yı

Çeşitli Yönleriyle Kerbela (3 Cilt Takım)

Etiket Fiyatı : 48,60
İndirimli Fiyat : 35,48
Kazancınız : 13,12
2880000000785
621019
Çeşitli Yönleriyle Kerbela (3 Cilt Takım)
Çeşitli Yönleriyle Kerbela (3 Cilt Takım)
Asitan Yayınları
35.48
İslam tarihinin kara sayfalarından biri olan, Hz. Peygamber'in sevgili torunu Hz. Hüseyin ve aile üyeleri ile etrafında yer alan sahabe ve tabiî bir çok kişinin şehit edildiği bir mekânın ismidir Kerbelâ.

Ehl-i Sünnet ve Şia arasında önemli bir ayrışma noktasıdır bu olay. Ehl-i sünnet âlimlerinin "elimizin karışmadığı şeye dilimiz de karışmasın" mantığıyla, yüksek sesle konuşmamayı ve içlerini yakan bu meş'um hadise hakkında sessizce ağlamayı tercih ettikleri bu hadise, Şii dünyada çok daha yüksek sesle tartışılmış ve ağıtı da o nispette olmuştur.

Amacımız, bu meselenin ilmî yönüyle ele alınması ve "ayrıştırıcı" gibi görünen Kerbelâ hadisesinin aslında İslam dünyasını "birleştirici" bir unsur olduğunu ortaya koymaktır. Sorun, bir araya gelip konuşmamaktan kaynaklanmaktadır. İslam dünyasında Hz. Hüseyin'e ağıt yakmayan hiçbir ülke olmadığı gibi bu zulmü alkışlayan bir Müslüman da bulunmamaktadır.
Bu kitap ifade ettiğimiz hususları içeren ve 20-22 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Kerbela Sempozyumu'nda sunulan tebliğlerden oluşmaktadır.
Kapat