Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Uğurböceği Yayınları | Dijital Hümeyra - Uzaylı İstilası | Muhiddin Ye

Dijital Hümeyra - Uzaylı İstilası

Etiket Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 16,25
Kazancınız : 8,75
Taksitli fiyat : 9 x 1,97
9786257151047
955618
Dijital Hümeyra - Uzaylı İstilası
Dijital Hümeyra - Uzaylı İstilası
Uğurböceği Yayınları
16.25

“Evladım ben senin yaşındayken…” diye söze başlayan teyzelerin, amcaların; onun yaşındayken akıllarının ucundan bile geçiremeyecekleri maceralar yaşayan bir kız: Hümeyra.

Elektronik ve bilgisayar konularına son derece meraklı olan Hümeyra, yazılım konusunda ise sadece akranlarıyla değil yazılım profesyonelleriyle bile yarışacak kadar bilgilidir. Bizim telefonumuzda veya bilgisayarımızda “Keşke şöyle de bir uygulama olsa!” diye hayalini kurduğumuz programları, Hümeyra kendisi için yazıp kullanacak kadar yazılımcılığa hâkimdir. Tabii bu yaşta bu kadar iyi bir yazılımcı olmasının en önemli sebeplerinden biri olan üstün zekâsını da unutmamak gerek.
Babası o küçükken şehit edilmiş bir polisti. Babası gibi polis olan dayısı ve annesi ile birlikte yaşayan Hümeyra, bir taraftan da okula devam etmektedir. Her ne kadar bilgisayar işlerinde yaşıtlarından çok ileride olsa da diğer yaşıtları gibi Hümeyra da sekizinci sınıf öğrencisidir.

İşte böyle sıradan(!) bir hayat süren Hümeyra, bir akşam uzaylıların, tüm televizyon kanallarının yayınını keserek, istilâ etmek üzere Dünya'ya doğru geldiklerini açıklamaları üzerine, bir anda kendini Dünya'yı kurtarma macerasının içinde bulur.
“Hadi Canım! Bir ortaokul öğrencisi Dünya'yı nasıl kurtarsın?” diye aklınıza gelebilir.
Tabii ki tek başına kurtarıyor demiyoruz, bu ciddi bir ekip işi…

“Dünya'yı kurtarabilecekler mi? Kurtarabilirlerse bu işte Hümeyra'nın payı ne olacak?” gibi soruların cevaplarını öğrenmek isterseniz içeri buyurun.

Kapat