Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Nergiz Yayınları | Direniş | Talat Turhan

Direniş

Etiket Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 24,00
Kazancınız : 6,00
9789756238486
709728
Direniş
Direniş
Nergiz Yayınları
24.00

57 yılıdır durmaksızın hedef seçildim. Bu süreçten geçerek 91 yaşıma kadar gelmiş ve yaşamımla “Düzen Bozuk”luğunu kanıtlamış olmaktan gururluyum. Bitmedi…”

“Yaşadığım insan aklının almayacağı uygulamalara ödün vermeden direnen bir kişiyi en azından bu kitapla daha da tanıyarak, halk mücadeleme sahip çıkmalıdır.”

“Benim anlayışıma göre bir adamın taşıdığı rütbe ya da bulunduğu makam o kişiye onur kazandırmaz. Onur bir kişinin yaşamı boyu sürdürdüğü olumlu davranışın bileşkesiyle şekillenir. Çıkarı için her kalıba girmekte sakınca görmeyenlerin onur ve saygınlıktan söz etmeğe hakları olabileceğini sanmıyorum.”

“Bomba davası süresi ve sonrasında çektiklerimizin hebasını kimse vermedi. Kanımca bana yapılan tüm bu olumsuzlukların baş sorumlusu olan Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, Genelkurmay Başkanı Memduh Tağmaç, Cemal Turhal ve dönemin siyasi iktidarına Faik Türün'ü suçluyorum ve hakkımı helal etmiyorum, tarihin yargısına havale ediyorum. Direnmemi bu kitapla sürdürüyorum. Bunlar direnme'nin içinden. Okudukça inanmakta zorlanacağınız, sinirle haykıracağınız, üzüntüyle kahrolacağınız gerçekleri bulacaksınız sayfalarında. Ancak en önemlisi ümitle dolacaksınız. Biri var savaşım vermeye yıllardır devam ediyor. Yeniden, yeniden başlayacak içinizdeki uyanış.

Hak mücadeleme sahip çıkılmalıdır.

Kapat