Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
Kültür A.Ş. | Eyüpsultan'da Taşa İşlenen Medeniyet - The Civilization

Eyüpsultan'da Taşa İşlenen Medeniyet - The Civilization Engraved on The Stones in Eyüpsultan (Ciltli)The Civilization Engraved on The Stones in Eyüpsultan

Etiket Fiyatı : 92,59
İndirimli Fiyat : 78,70
Kazancınız : 13,89
Taksitli fiyat : 9 x 10,07
Havale/EFT ile : 76,89
Eyüpsultan'da Taşa İşlenen Medeniyet - The Civilization Engraved on The Stones in Eyüpsultan (Ciltli)
Eyüpsultan'da Taşa İşlenen Medeniyet - The Civilization Engraved on The Stones in Eyüpsultan (Ciltli) The Civilization Engraved on The Stones in Eyüpsultan
Kültür A.Ş.
78.70
İstanbul'un en güzel mezar taşı örneklerine sahip beldesi, sahip olduğu zengin örnekleriyle açık hava müzesi konumundaki EyüpSultan'dır.

Osmanlı Devleti'nde bu kutlu beldeye gömülme şerefine nail olabilmek devlet iznine tabiydi. Bazı mezar taşları sanatlı yazılarıyla, bazıları edebi gücüyle, bazıları da süslemelerindeki zarafet ve yüksek işçilikle bu huzur beldesini asırlardır tezyin etmektedir.

Bu kitabın konusu, Osmanlı uleması tarafından Havass-ı Refia (uluların seçkinleri) adı verilen Eyüpsultan beldesinde, Sultan III. Mustafa'nın başkadını, Sultan III. Selim'in annesi, dindarlığı ile meşhur, hayır işlerini seven, siyasi mülâhazlardan arınmış, hamiyetli, ihlâslı, Mihrişah Valide Sultan'ın Eyüp'te yaptırdığı imaret, türbe, sebil, mektepten oluşan külliyesi hazirelerinde yer alan her biri varlıklarıyla birer medeniyet köprüsü durumundaki tarihi mezar taşlarıdır.
-Ömer Faruk Dere-
Kapat