Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yayınları | Ferit Tüzün Çeşmebaşı'ndan Esi

Ferit Tüzün Çeşmebaşı'ndan Esintilerle

Etiket Fiyatı : 12,50
İndirimli Fiyat : 9,38
Kazancınız : 3,12
9789756813210
870901
Ferit Tüzün Çeşmebaşı'ndan Esintilerle
Ferit Tüzün Çeşmebaşı'ndan Esintilerle
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yayınları
9.38

Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinin en kısa ömürlüsüdür Ferit Tüzün. Kompozisyon öğrenciliğinden itibaren elle tutulur 20 yapıt besteledi. Türk bestecileri arasında yapıtları yurt dışında en fazla çalınanlardan biri...

Herkes en renkli, canlı, orkestralama tekniğini Tüzün' ün kullandığında hemfikir. İlk Türk balesi “Çeşmebaşı”nın müziğini yazma onuru Tüzün'e ait.

“Midasın kulakları, eşek kulakları” nakaratını da herkesin diline pelesenk eden gene O... Sağlığında hocalarından sıra gelmediği için “Devlet sanatçısı”unvanı verilmeyen, Sevda- Cenap And Müzik Vakfı tarafından “post mortem” olarak, ölümünden 23 yıl sonra 2000 yılında “Onur Ödülü Altın Madalahyası” ile ödüllendirilen bu sevecen, üretken bestecimiz kimdi? Nasıl yetişti, nasıl ünlendi?

Eyüp'te, Kınalıada' da başlayıp Ankara'da gelişen, Münih'te pekişen, sonra gene Ankara'da tam olgunlaşırken kısa düşen Ferit Tüzün'ün 48 yıllık yaşam öyküsünü, yaşayanların tanıklıkları ve belgelerle zenginleştirilmiş olarak gazeteci- yazar Şefik Kahramakaptan'ın kaleminden okuyacaksınız.

Kapat