Sepetim (0) Toplam: 0,00
%45
Yason Yayıncılık | Girişimcinin El Kitabı | Ali Özdemir

Girişimcinin El Kitabı

Etiket Fiyatı : 19,00
İndirimli Fiyat : 10,45
Kazancınız : 8,55
Taksitli fiyat : 9 x 1,22
2180130142844
836620
Girişimcinin El Kitabı
Girişimcinin El Kitabı
Yason Yayıncılık
10.45

İnsanı diğer canlılardan üstün duruma getiren en önemli özelliği, aklını kullanarak hem doğaya hemde öteki canlılara üstünlük sağlayabilmesidir. İnsanoğlu tarih boyunca sürekli olarak yaşantısını kolaylaştırmak için çeşitli araç gereçler yapmış ve yeni üretim teknikleri geliştirm iştir. İhtiyaç (gereksinim) bedenin gidermek zorunda olduğu bir eksikliktir. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak içinçalışır. Bu çalışmaların tümüne iş denir.

İhtiyaçların ortaya çıkma süreci tüminsanlarda aynıdır. İhtiyaçların çeşidi ve şiddeti insanın yaşam düzeyine (hayat standardına) göre değişir. Kimi insanlar için beslenme birinci derecede önemliyken kimileri ise barınmaya daha çok önem verebilir.

İnsanların temel ihtiyaçları birinci! ve ikincil olmak üzere iki grupta ele alınabilir. Birincil ihtiyaçlar belirli bir süre giderilmezse insan yaşamı sona erebilir. Beslenme, giyim, barınma gibi birincil ihtiyaçlar karşılanmadığında sağlık bozulur. İkinci, ihtiyaçlar insanların toplumsal ilişkilerinden, görevlerinden ya da çeşitli özel isteklerinden kaynaklanır. Bunlara sosyal ihtiyaçlar da denilmektedir.Sevme, sevilme, beğenilme, ilgi görme gibi ihtiyaçlar zorunlu değildir. Ancak bu ihtiyaçları karşılanmayaninsanın ruhsal ve bedensel sağlığı kolay bozulur. İkincilihtiyaçlartoplumların sosyal, kültürel, ekonomik, teknolojik gelişim düzeylerine bağlı olarak artar ya da azalır.

Kapat