Sepetim (0) Toplam: 0,00
%22
Selamet Yayınları | Güncel Değeri Açısından Kur'an Kıssaları | Mustafa

Güncel Değeri Açısından Kur'an Kıssaları

Etiket Fiyatı : 16,20
İndirimli Fiyat : 12,48
Kazancınız : 3,72
9789750188909
734995
Güncel Değeri Açısından Kur'an Kıssaları
Güncel Değeri Açısından Kur'an Kıssaları
Selamet Yayınları
12.48

Bu araştırmada günümüz insanının dünyasında bireysel ve toplumsal hayat açısından Kur'an kıssaları inceleme konusu yapılmaktadır. Kur'an kıssalarının bireysel ve toplumsal açıdan tahlil edilmesi, söz konusu kıssaların güncel değerini ortaya koyma adına büyük önem arz etmektedir. Zira güncel hayat, bireylerin ve bireylerden oluşan toplumların yaşantılarından meydana gelmektedir.

Kıssaların, Kur'an'ın azımsanamayacak bir bölümünü oluşturması ve Yüce Allah'ın Yusuf suresi 111. ayette, "Elbette Kur'an'ı Kerim'in bütünlüğü içerisinde peygamber ve diğer kişi ve topluluk kıssalarının önemini ortaya koymaktadır. Bu ayet ayrıca Kur'an'da kıssalara bu denli geniş yer verilmesinin en temel amacını da açıklamaktadır.

Kur'an kıssaları ve uzun insanlık tarihi göstermektedir ki, ilk insandan günümüze kadara roller hep aynı ojmakta, sadece aktörler değişmektedir. Bu rol paylaşımında hak ve hakikatin, doğrunun, adaletin, insanlık ve ahlakî değerlerin yanında olanlar kazananlardan; inkar isyanın, zulüm ve adaletsizliğin tarafında yer alanlar ise daima kaybedenlerden oluşmuşlardır. Bu, tarihi bir vakıadır. Dolayısıyla dünya ve ahirette sonuç elde ettirecek başarıya ulaşmak, kazanan tarafta yer almakla mümkündür. Kazanan tarafta olmanın birinci vagı önemli şartı ise, Kur'an'ın eşsiz ve evrensel ilkelerine teslim olmaktır.

Çalışmamızın, hayatını Kur'an'a göre şekilllendirmek isteyen günümüz insanına ufuk açıcı bir etki yapıp İslam'ın arzuladığı ahlaki değerlerin birey ve toplum hayatında yer bulmasına hakkı sağlaması temennisiyle...

Kapat