Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
Ozan Yayıncılık | Hasretim Derin Uykularda | Vehbi Bardakçı

Hasretim Derin UykulardaAdanmış Hayatlar 1

Etiket Fiyatı : 21,30
İndirimli Fiyat : 12,78
Kazancınız : 8,52
Taksitli fiyat : 9 x 1,53
9789944143431
511938
Hasretim Derin Uykularda
Hasretim Derin Uykularda Adanmış Hayatlar 1
Ozan Yayıncılık
12.78

Üç kitaptan oluşan "Adanmış Hayatlar" serisinin bu ilk kitabında, yazar, Mahir Çayan ve arkadaşlarının yakalanışıyla başlayan, askeri cezaevinden kaçışlanyla zirveye tırmanan ve Kızıldere katliamıyla çağın en büyük trajedisine dönüşen olayları anlatmaktadır.

Ölümle teslimiyet arasına sıkışıp kalmış bu yiğit ve genç insanlar, sağlam duruşları, inançları, kararlılıklan ve tutarlı kişilikleriyle bir direniş kültürü oluşturduldannın ve yaşadıkları deneyimler acı da olsa, bununla gelecek kuşaklara zengin bir başkaldın mirası ve geleneği bıraktıklannın farkındadır. Bu nedenle her türlü bedeli ödemeye hazır olduklarını söyleyerek 12 Mart faşizmine karşı adanmışlıkla mücadele ederler.

Kendilerine ait olmayan bir gelecek için ölümü göze alan bu yürekli firarilerin unutulmaz hikâyesini okurken, sadece firtınalı bir dönemin siyasi çalkantılarına değil, onların duygusal dünyalarına da inecek ve onları insani boyutlarıyla tanıyacaksınız.

Olaylann iç içe örgülenişi, sağlam dokusu, kurgusu, akıcı ve zengin diliyle, bu roman, edebiyatımızın klasikleri arasına girmeyi hak ediyor ve yazanna çok özel bir konum kazandınyor. Yazarın Deniz Gezmiş üzerine kaleme aldığı "Ağlasın Gökyüzü" ve İbrahim Kaypakkaya üzerine yazdığı "Kırmızı Bahar" serinin diğer romanlarıdır.

Kapat