Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları | Hatıralar | Zeki Velidi Togan

HatıralarTürkistan ve Diğer Müslüman Doğu Türklerinin Milli Varlık ve Kültür Mücadeleleri

Etiket Fiyatı : 50,93
İndirimli Fiyat : 35,65
Kazancınız : 15,28
Taksitli fiyat : 9 x 4,56
Havale/EFT ile : 34,83
Hatıralar
Hatıralar Türkistan ve Diğer Müslüman Doğu Türklerinin Milli Varlık ve Kültür Mücadeleleri
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
35.65

"Bu dert, yani kudretlinin zayıfları yutma derdi bütün Doğu Avrupa ve Orta Asya milletlerinin başına gelen bir derttir. Buna çareyi bütün dünya milletleri beraberce arayıp bulmak mecburiyetinde kalacaklardır. Rus'un bütün komşu milletleri parça parça yapıp yutma ve vampir şeklinde büyüme istidadı Rusya'nın bütün komşularını korkutuyor, çünkü Rusya siyaseten, o olamadığı takdirde, külütr bakımından bütün komşularını yutma yolunu tutmuştur. Allah milletlerin yardımcısı olsun. Bizim öğrendiğimiz şu ki, biz milli irademiz için mücadele yolunda yalnız değiliz."

 • Kitap Hakkında
  • "Bu dert, yani kudretlinin zayıfları yutma derdi bütün Doğu Avrupa ve Orta Asya milletlerinin başına gelen bir derttir. Buna çareyi bütün dünya milletleri beraberce arayıp bulmak mecburiyetinde kalacaklardır. Rus'un bütün komşu milletleri parça parça yapıp yutma ve vampir şeklinde büyüme istidadı Rusya'nın bütün komşularını korkutuyor, çünkü Rusya siyaseten, o olamadığı takdirde, külütr bakımından bütün komşularını yutma yolunu tutmuştur. Allah milletlerin yardımcısı olsun. Bizim öğrendiğimiz şu ki, biz milli irademiz için mücadele yolunda yalnız değiliz."

   Stok Kodu
   :
   9789753893558
   Ebad
   :
   16.00x23.00
   Sayfa Sayısı
   :
   627
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   4
   Basım Tarihi
   :
   2019-02
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Uğur Ö. - 04.06.2015 14:10
   Doğrusunu söylemek gerekirse ne zamandır bu kitabın tekrar basılmasını çok arzuluyordum. Dünyaca ünlü Türkolog ve tarihçi aynı zamanda Ural-Volga bölgesi Türklerinin bağımsızlığı için mücadele etmiş, Türkistan'da Ruslara karşı Korbaşı/Basmacı hareketine katılmış, Başkurdistan Reisicumhurluğu yapmış Ahmet Zeki Velidi Togan'ın maceralarla dolu hayatını çok merak ediyor ve okumak istiyordum.Bu açıdan Diyanet Vakfı'na bu eseri bastığı için çok teşekkür ediyorum.Rusya Türkleri ve onun mücadelelerini merak eden okuyucuların bu eseri mutlaka okumaları gerektiğini düşünüyorum.
Kapat