Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Tutku Yayınevi | İcatlarım | Nikola Tesla

İcatlarımBir Dahinin Kaleminden Yaşam Öyküsü ve İcatların Ortaya Çıkışı

Etiket Fiyatı : 9,95
İndirimli Fiyat : 6,97
Kazancınız : 2,98
9786057608147
861736
İcatlarım
İcatlarım Bir Dahinin Kaleminden Yaşam Öyküsü ve İcatların Ortaya Çıkışı
Tutku Yayınevi
6.97

Döneminin çok ilerisinde olan Tesla, dünyayı kökten değiştirecek icatlara imza atarak dünya tarihine yön verdi. En önemli buluşu olarak görülen "Elektriğin kablosuz olarak taşınabileceği" fikrini Londra fuarını aydınlatarak ispatladı. Bugün bilinen tüm iletişim sistemlerinin, uzay teknolojilerinin ve kablosuz iletişimin temelini attı.

Edison için çalıştığı dönemde verimsiz çalışan motor ve jeneratörleri düzeltirse, kendisini 50.000$'la ödüllendirileceği söylenmişti. Tesla, istenileni yerine getirdi. Sıra hak ettiği ödülü almaya gelmişti. Ancak Edison, "Bu vaat, Amerikan kültüründe bir mizahtır" dedi. Tesla, duydukları karşısında bir hayli sinirlenmişti. Evet, afalladı; ama kendine çok çabuk geldi ve istifa etti. Colorado Springs'te kendi laboratuvarını kurdu.

Geliştirdiği alternatif akımla çalışan elektrikli aletler, Edison'un DC sistemini dahi yıkıp geçmişti. Amacı dünya genelinde ücretsiz kablosuz elektrik sağlamaktı. Bu süreç, Tesla ve Edison'un dünya bilim tarihine "Akım Savaşları" olarak geçecekti.

Tesla'nın kaleme aldığı bu eseriyle Tesla'nın gözünden dünyayı keşfetme fırsatı elde edeceksiniz.

Kapat