Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
Büyük Kitaplar | İletişim ve Modernleşme | Uğur Gündüz

İletişim ve ModernleşmeCilt 1: Karşılaştırmalı Yaklaşımlar

Etiket Fiyatı : 25,46
İndirimli Fiyat : 17,82
Kazancınız : 7,64
Taksitli fiyat : 9 x 2,28
Havale/EFT ile : 17,41
9786056786617
797351
İletişim ve Modernleşme
İletişim ve Modernleşme Cilt 1: Karşılaştırmalı Yaklaşımlar
Büyük Kitaplar
17.82

Ekonomik, toplumsal ve kültürel alanlarda yaşanan köklü değişimleri modernleşme olgusuyla açıklamak mümkündür. Bütün değişimler gibi modernleşme de sancılı bir süreçtir.

Batı kaynaklı bu süreçte batılı olmayan ülkelerin bu iddialı sosyolojik olgu karşısında aldıkları tavır ve tutum kadar yaşanan kültürel ve toplumsal dalgalanmalar ve belirsizlikler de ön plandadır.

Editörlüğünü Doç. Dr. Uğur Gündüz'ün yaptığı ‘İletişim ve Modernleşme' dizisinin ‘Karşılaştırmalı Yaklaşımlar' alt başlığını taşıyan ilk cildinde Chris Houston, Jan Servaes, Shigeru Tanaka, Osman Okyar gibi alanında değerli bir yere sahip birçok yazar ve akademisyenin iletişim, basın ve modernleşme ile ilgili Türkçeye çevirisi yapılmış makaleleri yer alıyor.

Uluslararası perspektiften kalkınma iletişimi, uluslaşma, modernleşme ve sembolik araç, küresel dijital uçurum, kitle iletişim araçları ve modernleşme ilişkisi, Atatürk, Kemalizm ve modernleşmenin iletişimsel boyutu gibi Dünya'dan ve Türkiye'den karşılaştırmalı analizlere yer veren makalelerin yer aldığı bu kitap konunun literatürü açısından da önemlidir.

Kapat