Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
Favori Yayınları | "Krupp'un" Bitmeyen "Balkan Savaşı" Sürgün ve Soykı

"Krupp'un" Bitmeyen "Balkan Savaşı" Sürgün ve SoykırımBirinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılında Alman Dışişleri Belgelerinde

Etiket Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 18,00
Kazancınız : 12,00
Taksitli fiyat : 9 x 2,32
"Krupp'un" Bitmeyen "Balkan Savaşı" Sürgün ve Soykırım
"Krupp'un" Bitmeyen "Balkan Savaşı" Sürgün ve Soykırım Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılında Alman Dışişleri Belgelerinde
Favori Yayınları
18.00

Birinci Dünya Savaşı sadece "uzak" Avrupa'da, Balkanlar, Türkiye ve Ortdaoğu tarihinde başta ermeniler olmak üzere her birimizin ailesinde kalıcı izler bırakan savaştır ve ondan sonra gelen acıların, sürgün, soykırım ve savaşların da "anasıdır." Balkan Savaşı bu büyük savaşın üvertürünü oluşturur. Bu savaşı Aram Andonyan ve Troçki'nin büyüt yapıtlarının da yardımıyla bu kitapta anlatmaya çalıştık.

Bu kitao Balkan halkları ve Osmanlı'nın Birinci Dünya Savaş'ına nasıl sürüklendiklerini alman silah tekelleri ile alman- türk millitaristlerinin ulusalcılığın bu "sürüklenişteki" belirleyici rolünü yüzlerce belge ile gösterme yçnünde bir çaba. Bunun için Alman Dışişleri Politik Arşiv'ndeki İstanbul, Atina, Sofya, Belgrad, Çetinye, Viyana, Paris, Petersburg, Londra ve Girit'teki diplomatlardan gelmiş ve önemli bölümü Türkçe'de henüz yayımlanmamış 1500'ün üzerinde belge değerlendirilmiştir.

Birinci Dünya Savaşı'nın patlatılmasında en belirleyici rolü oynayan alman militarizminin ve onun "kadim türk dostlarının" kanl izleri günümüze dek geliyor. Bunu ve dünyamızın "Balkanlaştırılması" sürecini son yıllarda Almanya'da büyük yankı uyandıran barış kitaplarının da ışığında bu kitapta göstermeye çalıştık.

Kapat