Sepetim (0) Toplam: 0,00
%27
Kitapkalbi Yayıncılık | Kur'an-ı Kerim'in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 C

Kur'an-ı Kerim'in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 Cilt Takım) (Ciltli)

Etiket Fiyatı : 450,00
İndirimli Fiyat : 328,50
Kazancınız : 121,50
Taksitli fiyat : 9 x 39,39
%27
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir

KARGO ÜCRETSİZ ÜRÜN
9786052056301
852285
Kur'an-ı Kerim'in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 Cilt Takım) (Ciltli)
Kur'an-ı Kerim'in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 Cilt Takım) (Ciltli)
Kitapkalbi Yayıncılık
328.50

Müslümanlar, Kur'an'la muhatap oldukları ilk günden itibaren onu anlamak, gereği ile amel etmek ve onu başkalarına tebliğ etmek için son derecede ciddi gayret göstermiş ve Kur'an'a hizmeti en büyük cihad ve en makbul İbadet kabul etmişlerdir.

Ömer Nasuhi Bilmen, telif etmiş olduğu kıymetli eserleriyle İslâm ilim ve kültürünü, gerçek mânâda. Cumhuriyet dönemine aktarmayı başarmıştır. Onun bu değerli eserlerinden biri de tefsiridir. Ancak tefsirin meal kısmında oldukça açık ve arı bir Türkçe kullanmış olmakla birlikte, izah kısmında Arapça ve Farsça kelime ve terkipleri çok kullandığı İçin günümüz insanı bu tefsiri okuyup anlamada güçlük çekmektedir. İşte biz, bu güçlüğü ortadan kaldırmak ve tefsirin insanımız tarafından anlaşılmasını sağlamak için onu günümüz Türkçesiyle sadeleştirdik.

Türk, Arap ve Fars edebiyatlarına hakim olan Ömer Nasuhi Bilmen tefsir ve İslâm hukuku ilim ve kültürüne de sahipti. Bu özelliklerini tefsirine de yansıtmış ve onu edibane bir üslûp ile muhtasar bir şekilde kaleme almıştır. Tefsirinde öteden beri uygulanmakta olan bir rivayet ve dirayet metodlarını birlikte kullanmıştır. Vurgulanması gereken bir diğer husus da şudur ki; Ömer Nasuhi Bilmen, yaşadığı zühd hayatını tefsirine de yansıtmış ve onu son derece de edepli bir üslûp İle yazmıştır. İfadelerinde, Peygamberimiz (S.a.v)'e, sahabe, tabiîn ve kendisinden önceki bütün İlim adamı ve tefsircilere karşı derin bir saygı göstermiş, ilim adamlarını tenkitlerinde dahi bu davranışını daima muhafaza etmiştir. Kur'an-ı Kerim'e yapmış olduğu bu değerli hizmetinden dolayı Ömer Nasuhi Bilmen'i minnet ve şükranla anarken, kendisine Allah'tan rahmet ve mağfiret diler, bu mütevazı hizmetimizin kabulünü ve okuyuculara faydalı olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz.

Kapat