Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Süleymaniye Vakfı Yayınları | Kur'an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışl

Kur'an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar (Ciltli)

Etiket Fiyatı : 62,00
İndirimli Fiyat : 49,60
Kazancınız : 12,40
3990000026614
823998
Kur'an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar (Ciltli)
Kur'an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar (Ciltli)
Süleymaniye Vakfı Yayınları
49.60

Dini menfaatlerine alet edenler hiçbir zaman eksik olmaz. Bunlar ilim sahibi ve etkili kimselere büyük zararları olur. Kimin ne niyette olduğu bilinemediğinden dikkatli olmak, din adına ortaya konmuş görüş ve uygulamalara ihtiyatla yaklaşmak gerekir.

Biz de bu ihtiyatla yaklaşarak tefsir usulünü gözden geçirdik ve gördük ki muhkem müteşabih mesani ve nesih gibi temel kavramlar Kur'an'dan uzak bir biçimde tanımlamışlardır. Bu tespit bizim Kur'an'ı açıklama usulünü Kur'an'dan bulup çıkarmamızı sağladı. Kitabın son bölümünü oluşturan bu usul bir çok şeyi düzeltecek niteliktedir.

Beyaz bir sayfa açmaya çalıştık. Bu sebeple kitap, baştan sona yeniliklerle doludur. Esas yenilik her konunun Kur'an-Sünnet bütünlüğü içinde ele alınmasıdır. Çalışmalarımızı Süleymaniye Vakfı'ndaki uzmanlarla birlikte yürütmekteyiz. Bunlar arasında Arapçayı, Kur'an'ı, Sünneti, tarihi fıkhı akaidi ekonomiyi felsefe vs.yi iyi bilenler vardır. Çalışmalara esnaf, sanayici, işçi-memur ve vasıfsız vatandaşların da katkısı olmuştur. Dünyanın her yerinde Vakfın internet sitelerine akan sorular insanların sıkıntılarını ve beklentilerini tespit etmemizi sağlamaktadır. Bu sebeple en zor konuları her insanın anlayacağı şekilde sunmaya çalıştık.

Hedefimiz kimliğine bakmadan Kur'an'ı her insana ulaşmak ve tebliğ etmektir. İnsanların yazdığı kitaplardan öğrenilmekte olan dini, Allah'ın kitabından öğrenmenin büyük bir zihniyet değişikliğine sebep olacağına inanıyoruz.

Gayret bizden, başarı Allah'tandır.

Kapat