Sepetim (0) Toplam: 0,00
%32
Yeni Boyut Yayınları | Kur'an Penceresinden Özgürlük ve İsyan | Yaşar

Kur'an Penceresinden Özgürlük ve İsyanTeofilozofik Bir Tahlil

Etiket Fiyatı : 34,65
İndirimli Fiyat : 23,56
Kazancınız : 11,09
9789756779774
866906
Kur'an Penceresinden Özgürlük ve İsyan
Kur'an Penceresinden Özgürlük ve İsyan Teofilozofik Bir Tahlil
Yeni Boyut Yayınları
23.56

İslam dünyasının Kur'an'a kötülüğü, Cahiliye şirkinin kötülü­ğünden çok daha büyüktür.

İslam dünyasındaki siyaset ve saltanat kodamanları çok iyi biliyorlar ki, Kur'an mesajı, esasında olduğu gibi hayata geçiri­lirse sürdürdükleri saltanat yerle bir olur. Bunun içindir ki bu saltanat kurtları çeşitli oyunlarla tezgahlar kurup Kur'an'ın mesajını işlemez hale getiriyor, o mesajları birtakım şeytani oyunlarla hayatın dışına itiyorlar. İşte bu, Mekke müşriklerinin yaptıklarından çok daha vahim, çok daha yıkıcı, çok daha namert bir tavırdır.

Mekke müşrikleri Kur'an'a ve Muhammed'e açıkça düşman olduklarını söyleyerek Kur'an'ı dışlıyorlardı; bugünkü İslam dünyası ise Kur'an'a ve Muhammed'e iman ettiğini söyleyerek Kufariı dışlıyor.

Evet, İslam dünyası, Kur'an'ı tutuyor, hem de başlar üstünde tutuyor ama sadece kâğıtları ve kılıflarıyla tutuyor, hükümle­riyle değil. İslam dünyasının Kur'an'la münasebetinin şu cümle ile özetlenebileceği kanısındayız:

"Kağıtları ve kılıfları baş üstüne, hükümleri ayak altına!”

Kur'an, sözde İslam dünyasının neler yaptığını, müstahak ol­duğu perişanlığın gerekçelerini göstermektedir. Kur'an, müc­rim duruma gelmiş İslam dünyasına elbette ki Müslim mua­melesi yapmayacaktır.

Kapat