Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
İletişim Yayınevi | Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç (Eleştirel Bas

Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç (Eleştirel Basım)

Etiket Fiyatı : 24,00
İndirimli Fiyat : 16,80
Kazancınız : 7,20
Taksitli fiyat : 9 x 2,01
9789750527579
918877
Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç (Eleştirel Basım)
Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç (Eleştirel Basım)
İletişim Yayınevi
16.80

Hüseyin Rahmi Gürpınar, Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç'taİstanbul'un sokakları, mahalleleri, dükkânları ve insanlarıyla çokrenkli ve canlı bir tablosunu sunuyor.

Hüseyin Rahmi Gürpınar, Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç'ta dünyayaçarpması ve kısa zaman içerisinde onu yok etmesi beklenen Halleyyıldızının, İstanbul ahalisi üzerinde yarattığı etkiyi anlatıyor. Dünyanınsonunun geldiğini düşünen ve bu yüzden korku içinde yaşayanlar, birşey olmayacağından son derece emin olanlar, Avrupa'dan dört gözlemuhtemel felaketten kurtuluş haberi bekleyenler ve ne olursa olsunaşkın peşine düşmekten geri durmayanlar…

Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın mizahı ve eğlenceyi harmanlandığıKuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç'ın bu eleştirel baskısında yer alanzengin dipnotlar, haritalar ve metnin derinlerine inmeyi sağlayan eklerkısmı, okura bir klasik okumanın zevkini yeniden hissettirecek.

“Türk romanında hakiki konuşma, Hüseyin Rahmi ile başlar.Onda her cins konuşma vardır. Hüseyin Rahmi'nin büyük kuvveti,insan yaratmasını bilmesidir. Kahramanları kitabın ortasında tabiimuhitlerinde imiş gibi yaşarlar. Vakıa biraz fazla saçılır, dökülürler;fakat yaşarlar. O, halkımızı ve hayatımızı tanıyan muharrirlerdendir.Fakat asıl, edebiyatımıza sokak onunla girmiştir.”

Kapat