Sepetim (0) Toplam: 0,00
9789756613412
827717
Masonluk ve Rotaryenlik
Masonluk ve Rotaryenlik
Ceviz Kabuğu Yayınları
19.43

Masonluk ve Rotaryenlik yüzyıllardır tartışılan iki kavram ve kurum...

Kendilerinden korkulan Masonlar için gizleniyor, kimliklerini açıklamıyor?.. Yoksa onlar da başkalarından mı korkuyor?..

Masonluk bir din mi, gizli bir örgüt mü?..

Ülke yararı için çalışan insanlar topluluğu mu, Siyonizm'in kuruluşu mu?..

Aatürk Locaları niçin kapattı?..

Masonluğun ve Rotaryenliğin hedefi nedir?..

Masonluk Türkiye'de nasıl kuruldu, niçin ikiye bölündü, siyasal güçleri nedir?..

İki büyük ekonomik kriz geçiren Türk ekonomisini kurtarmak için Dünya Bankası'ndan getirilen eski Devlet Bakanı Kemal Derviş'in dedesi,

Çocuk Esirgeme Kurumu'nu kuran Masonlar'dan biri mi?..

Türkiye'de Masonluk Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in politikaya atıldığı 1960'lı yıllarda "Mason değildir" şeklinde belge aldığı iddiaları ile kamuoyunun gündemine girmişti. 6 yıl önce Anavatan Partisi Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın bir açıklamasına karşı Mason localarının gazetelere verdiği ilanlarla kamuoyunun merakı artarken, anti-Masonik çevrelerde de Masonlara ağır eleştiriler yöneltilmeye başlamıştı. Politik düzeydeki tartışmalar, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın "Tapınak Şövalyeleri" kavramını ortaya atmasıyla gündemdeki yerini korudu.

Bu kitapta; Masonlukta en üst derece olan 33. Derecedeki bir "Büyük Üstad" ile Rotaryenliğin en üst görevlisi olan bir "Guvernör"ün Hulki Cevizoğlu'na yaptığı tarihi açıklamaları ve -dışarıya kapalı- özgün Masonik kaynaklardan alınan bilgileri okurken, aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını bulmuş olacaksınız.

Kapat