Sepetim (0) Sepetimi Göster
%23
Külliyat Yayınları| Medeniyet Felsefesi 1 | Albert Schweitzer

Medeniyet Felsefesi 1

Çeviren: Yusuf Kaplan
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Medeniyet Felsefesi 1
Medeniyet Felsefesi 1
Külliyat Yayınları
8.55

Medeniyetlerin "yaratıcı ruh"u ve "kurucu irade"si nelerdir? Medeniyet fikri, neden âlem tasavvuruna dayanır? Medeniyet felsefesinin temel ilkeleri nelerdir? Medeniyetlerin çöküş ve yükseliş nedenleri nelerdir? Medeniyet krizleri nasıl aşılabilir? İnsanlık, sarsıcı bir küresel medeniyet krizinin eşiğinde geçiyor. Batı uygarlığının niceliksel olarak küre ölçeğinde yaygınlaşması, yaşadığı niteliksel/felsefî krizin küreselleşmesine yol açar. İşte Albert Schweitzer, bu önemli çalışmasında Batı uygarlığının düşünce, sanat ve hayatın her alanında yaşadığı medeniyet krizini çeşitli yönleriyle tahlil ediyor ve medeniyet krizinin nasıl aşılabileceğine dâir umut ve ufuk vaat edici bir medeniyet felsefesi geliştiriyor. Kendine özgü bir medeniyet fikri öneren Schweitzer, medeniyetin hayatı ve dünyayı olumlayan bir âlem tasavvuruna sahip olmasının şart olduğunun kaçınılmazlığına dikkat çekiyor. Batı uygarlığının başka medeniyetlere kapılarını kapatmasının medeniyet krizinin aşılabilmesini zorlaştıracağını vurguluyor. Ve iki ciltten oluşan bu ilk metinde, medeniyetlerin temel özelliklerini, yükseliş ve çöküş nedenlerini enine boyuna tahlil ediyor.

 • Açıklama
  • Medeniyetlerin "yaratıcı ruh"u ve "kurucu irade"si nelerdir? Medeniyet fikri, neden âlem tasavvuruna dayanır? Medeniyet felsefesinin temel ilkeleri nelerdir? Medeniyetlerin çöküş ve yükseliş nedenleri nelerdir? Medeniyet krizleri nasıl aşılabilir? İnsanlık, sarsıcı bir küresel medeniyet krizinin eşiğinde geçiyor. Batı uygarlığının niceliksel olarak küre ölçeğinde yaygınlaşması, yaşadığı niteliksel/felsefî krizin küreselleşmesine yol açar. İşte Albert Schweitzer, bu önemli çalışmasında Batı uygarlığının düşünce, sanat ve hayatın her alanında yaşadığı medeniyet krizini çeşitli yönleriyle tahlil ediyor ve medeniyet krizinin nasıl aşılabileceğine dâir umut ve ufuk vaat edici bir medeniyet felsefesi geliştiriyor. Kendine özgü bir medeniyet fikri öneren Schweitzer, medeniyetin hayatı ve dünyayı olumlayan bir âlem tasavvuruna sahip olmasının şart olduğunun kaçınılmazlığına dikkat çekiyor. Batı uygarlığının başka medeniyetlere kapılarını kapatmasının medeniyet krizinin aşılabilmesini zorlaştıracağını vurguluyor. Ve iki ciltten oluşan bu ilk metinde, medeniyetlerin temel özelliklerini, yükseliş ve çöküş nedenlerini enine boyuna tahlil ediyor.

   Stok Kodu
   :
   9786055976163
   Ebad
   :
   14.00x21.50
   Sayfa Sayısı
   :
   233
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Çeviren
   :
   Yusuf Kaplan
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat