Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Zafer Yayınları | Mehmet Akif Ersoy | Selim Gündüzalp

Mehmet Akif ErsoyHayatı ve Eserlerinde Seçmeler

Etiket Fiyatı : 14,81
İndirimli Fiyat : 9,63
Kazancınız : 5,18
9789752611399
521382
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy Hayatı ve Eserlerinde Seçmeler
Zafer Yayınları
9.63
Mehmet Akif, bir çoğumuz tarafından sadece İstiklâl Marşı'nın şairi olarak bilinir. Oysa onun hayatı tek bir kareye sığmayacak kadar ilginç ve renklidir. Bir yandan okulunun en başarılı öğrencisidir; diğer yandan da yüzmenin, gülle atmanın ve güreşin ustalarındandır.
Veteriner fakültesini birincilikle bitiren Akif, yirmi yıllık memurluk hayatının yanı sıra kendini geliştirmeyi ve okumayı asla terk etmemiştir. Fransızca'yı, Arap Edebiyatı ve dilini en iyi derecede bilir ama kendi diline de son derece hâkimdir. Değişik okullarda öğretmenlik yapmış, dersler vermiştir. Mısır, Arabistan, Almanya seyahatlerinin hayatında önemli bir yeri vardır. Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı sıralarda ise, ya cami kürsülerinde, ya cephelerde, halkı ve askerleri mücadeleye teşvik eden konuşmalar yapan bir hatip olarak karşımıza çıkar.
Bu kitapta, Akif'in 63 yıllık hayatını, şiirleriyle, sohbetleriyle, mektuplarıyla fotoğraf ve belgeler eşliğinde okuyacaksınız. Hazır cevapları, nükteleri, hatıraları ve acılarıyla Mehmet Akif Ersoy'un, insanı kendine hayran bırakacak örnek hayatını öğreneceksiniz.
Şiirlerini, yazılış öyküleri ve kelime açıklamalarıyla beraber verdik. Özel bir bölümü hak eden İstiklâl Marşı'nı da, ayrıntılı olarak inceledik.
Kapat