Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Hece Yayınları | Mesnevi'den Seçmeler | Mevlânâ Celaleddin Rumi

Mesnevi'den Seçmeler

Etiket Fiyatı : 50,00
İndirimli Fiyat : 32,50
Kazancınız : 17,50
Taksitli fiyat : 9 x 3,90
9786057547064
852011
Mesnevi'den Seçmeler
Mesnevi'den Seçmeler
Hece Yayınları
32.50

Bütün zamanların en tanınmış eserlerinden biri olan Mesnevi, aynızamanda dünyada en çok ilgi gören kitaplardan biridir. Eserin özgün
dilinde yüzlerce basımının ve onlarca dile çevirisinin yapılmış olması builginin göstergelerindendir. Bununla birlikte Mesnevi gerçekten ne kadarokunmaktadır, sorusuna rahat bir cevap vermek kolay değildir. Bu soruyucevaplamak için Mesnevi okumalarının nitelik bakımından irdelenmesi gerekir.

Mesnevi okumalarının niteliğini yükseltmek için farklı okuma biçimlerinindenenmesi, farklı okuma biçimleri için de farklı sunum ve basımlarınyapılması gereklidir. Bu noktada Mesnevi'den yapılan seçmeler kolaylaştırıcıbir işlev görebilir. Yapılacak seçkilerin çeşitliliği bu işlevi güçlendirecektir.

Elinizdeki çalışmada bildik seçkilerden farklı bir yön bulunduğunusöyleyebiliriz. Bu seçkide Mesnevi'den seçilen dizelerin Mevlâna'nın düşüncedünyasını yansıtacak nitelikte olduğu fark edilecektir. Bu çalışmada,genellikle yapıldığı gibi, Mesnevi hikâyelerine yer verilmemiş, bunun yerine,bu hikâyelerden Mevlâna'ca yapılmış çıkarımları barındıran kısımlarseçilmiştir. Dolayısıyla bu seçki, Mevlâna'nın düşünce dünyasını tanımadaönemli bir imkân sunmaktadır.

Kapat