Sepetim (0) Toplam: 0,00
%37
Haberci Basın Yayın | Rut'un Mesajı | David Atkinson

Rut'un MesajıSığınak Kanatları

Etiket Fiyatı : 11,11
İndirimli Fiyat : 7,00
Kazancınız : 4,11
Taksitli fiyat : 9 x 0,90
Rut'un Mesajı
Rut'un Mesajı Sığınak Kanatları
Haberci Basın Yayın
7.00

RUT Kitabı, bir haz ve cazibe öyküsüdür. Goethe, ‘bizlere etik bir miras ve pastörel şiir şeklinde ulaşmış olan, küçük bir ölçekle çok sevimli bir derleme çalışmasıdır' demiştir Rut Kitabı için. Bir başkası da ‘Dünyadaki hiçbir şair bu kısa öyküden daha güzel bir şiir yazmamıştır' demiştir.

Kitap bizlere, sıradan olaylarla karşı karşıya kalan sıradan insanlardan bahseder. Kıtlık ve ailesinin vefat etmesi tecrübelerinden geçen, ancak sonunda esenliğe ve güvende olmaya kavuşan Naomi çıkar karşımıza. Kendisini kaynvalidesi Naomi'ye ve Naomi'nin Tanrısı'na bağlayan ve adayan, Moavlı yabancı genç bir kadın olan Rut çıkar karşımıza. Ve Rut'la evlenerek Tanrı'nın tarih için tasarılarına uyum sağlayan Boaz çıkar karşımıza. Hem Kral Davut hem de İsa, soyundan gelenler arasında yer almaktadırlar.

Teolojik olarak, Rut'un öyküsü Tanrı'nın yönlendirişi hakkında bir öyküdür. David Atkinson pasaj pasaj yorumlamasında bunu açık bir şekilde göstermektedir.

Dr. David Atkinson daha önce Norwich Diyakozu, Lewisham Başdiyakonunda Thetford Piskoposuydu ve ondan önce Southwark Katedrali, Londra'da Kanon, Bakan ve Müjdeci idi. Bu seride Yaratılış 1-11, Eyüp ve Süleyman'ın Özdeyişleri dahil birçok kitabın yazarıdır ve aynı zamanda New Dictionary of Christian Ethics and Pastoral Theology (IVP)'nin editörüdür.

Kapat