Sepetim (0) Toplam: 0,00
%22
Çizgi Kitabevi Yayınları | Şamanizmden Kızılbaşlığa | Ali Bademci

Şamanizmden KızılbaşlığaŞiiliğin Türkmen Yüzü

Etiket Fiyatı : 34,00
İndirimli Fiyat : 26,52
Kazancınız : 7,48
Taksitli fiyat : 9 x 3,18
9786051963037
873411
Şamanizmden Kızılbaşlığa
Şamanizmden Kızılbaşlığa Şiiliğin Türkmen Yüzü
Çizgi Kitabevi Yayınları
26.52

Türklerin inanç sistemlerini, inanç dünyalarını incelemek başlı başına zor bir konu. Gerek Türkiye'deki çalışmaların kısıtlılığı gerekse de Türklerin inanç sistemlerine dair yapılan tartışmaların belli siyasi dar kalıplar içinde çalışılması bu konu hakkında derinlikli çalışmalar yapılmasını elzem kılmaktadır.

Türklerin İslam Tarihi içindeki konumlarının da askeri temelli incelenmesi ve binlerce yıldır İslamiyet içinde yer almasına rağmen, Türkiye'deki İslam Tarihi çalışmalarının Arap iç savaşları ve Arap tarihi içerisinde incelenmesi de yine Türklerin inanç dünyasını anlamamızda bir engel teşkil etmektedir. Aynı şekilde İran'da da konunun siyasi temelli ele alınması Şiilik meselesinin derinlemesine tartışılmasını ve anlaşılmasını engellemektedir.

Bu kitap, zor bir konu olan, Türklerin inanç dünyalarını derinlemesine incelemekte, Türkmenlerin dini dünyasını ayrıntılarıyla ele almaktadır. Şiilik tarihi ve Türk inanç dünyası üzerine soruları olan herkes için başucu eserlerden biri olacaktır.

Kapat