Sepetim (0) Toplam: 0,00
%37
Çamlıca Basım Yayın | Selçuklular Tarih ve Kültür Kitaplığı (7 Kitap S

Selçuklular Tarih ve Kültür Kitaplığı (7 Kitap Set)

Etiket Fiyatı : 125,00
İndirimli Fiyat : 78,75
Kazancınız : 46,25
Taksitli fiyat : 9 x 9,41
9786052301418
840142
Selçuklular Tarih ve Kültür Kitaplığı (7 Kitap Set)
Selçuklular Tarih ve Kültür Kitaplığı (7 Kitap Set)
Çamlıca Basım Yayın
78.75

Türkler tarih boyunca yayıldıkları sahalarda pek çok devlet kurmuşlar, adları değişik olmasına rağmen bu devletler bir devamlılık göstererek bugüne kadar gelmişlerdir. Bu devletlerin en önemlilerinden biri de Büyük Selçuklu Devleti'dir. Bu Türk devletine,hükümdar ailesinin atası olan Selçuk'a nispetle Selçuklular denmiştir.

Oğuzlar, 12'si Bozok, 12'si de Üçok olmak üzere 24 boydan oluşmakta idi. Bu boylardan Kınık koluna mensup olan Selçuklular, Büyük Selçuklu Devleti, Anadolu Selçukluları, Kirman Selçukluları,Suriye Selçukluları, Irak Selçukluları gibi birçok devlet kurarak 300 yıl boyunca Ortadoğu'da ve Anadolu'da hâkimiyet sağlamış, Anadolu'nun kapılarını Türklere ve Müslümanlara açarak büyük bir medeniyetin inşasına zemin hazırlamışlardır. Bizansla, Haçlılarla, Moğollarla ve İslamiyet'e zarar veren dahili ve harici kuvvetlerle mücadeleler ederek hem devletlerini ve hem de Müslümanların himayesini sağlamışlardır.

Selçuklu Tarihi'nin usta kalemlerinden Prof. Dr. Ali Öngül tarafından kaleme alınan SelçuklularTarih ve Kültür Kitaplığı seti yukarıda isimleri zikredilen Selçuklu devletlerine ilaveten SelçuklularDevri Anadolu Beylikleri ile Selçuklu Kültür ve Medeniyeti adlı kitaplarla sahasındamühim birkülliyat teşkil ediyor.

Kapat