Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Sihirli Saray | Nazlı Eray | kitapambari.com

Sihirli SarayUsta Kalemlerden Masallar

9,72 TL
- +
12,96 TL
%25
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Sihirli Saray
Sihirli Saray Usta Kalemlerden Masallar
Doğan Egmont Yayıncılık
9.72

Nazlı Eray'la büyülü bir dünyanın daha kapıları açılıyor. Sihirli Saray, usta yazarın eşsiz üslubu ve sayfalardan çıkıp gelen ilginç karakterleriyle çocukları önce Serüvenler Diyarı'na, oradan Sihirli Saray'a, son olarak da Antik Liman'a taşıyor ve düşle gerçeği her zamanki gibi birbirine karıştırıyor.

Usta Kalemlerden Masallar dizisi, Nazlı Eray'ın kitapları Gece Çiçeği İstanbul ve 2009 En İyi Çocuk Kitabı ödülünü alan Frej Apartmanı'nın Esrarı'ndan sonra Sihirli Saray'la devam ediyor. Kitaplıklarda özel bir yer edinen bu dizi, Türk edebiyatının usta isimleriyle küçük okurları tanıştırmayı amaçlıyor.

Nazlı Eray, Ankara'da doğdu. İngiliz Kız Ortaokulu, İstanbul ArnavutköyAmerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeokuduktan sonra Turizm ve Tanıtma Bakanlığı'nda tercüman olarak çalıştı.Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Edebiyatçılar Derneği'nin kurucularıarasında yer alan Eray, Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası YazarlarBirliği (PEN) üyesi ve 1977 ve 1978 yıllarında Yaratıcı Yazın dersleri verdiğiABD Iowa Üniversitesi'nin Onursal üyesidir.1975'te ilk kitabı Ah Bayım Ah çıktı. Öykülerinin bir bölümünün yer aldığıYoldan Geçen Öyküler'deki Karanfil Gece Kursu ile, 900 aday arasındanbirinci seçilerek, Haldun Taner Öykü Ödülü'ne layık görüldü (1988).Usta Kalemlerden Masallar dizisi bünyesinde yazdığı Frej Apartmanı'nın Esrarı adlı kitabı, 2009 yılında Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği tarafından verilen En İyi Çocuk Romanı Ödülü'nü aldı.Kapat