Sepetim (0) Toplam: 0,00
%17
İmaj Yayıncılık | Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku | İbrahim Kaplan

Sorulu-Cevaplı, Türk Miras HukukuSözlü ve Yazılı Sınavları İçin Başvuru ve El Kitabı

Etiket Fiyatı : 17,00
İndirimli Fiyat : 14,11
Kazancınız : 2,89
9786055339883
840154
Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku
Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku Sözlü ve Yazılı Sınavları İçin Başvuru ve El Kitabı
İmaj Yayıncılık
14.11

Türk Miras Hukuku, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun, Kişiler Hukuku, Aile Hukuku kitaplarından sonra gelen üçüncü kitabını oluşturmaktadır.

Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku, başlıklı bu kitapta; kişilerin ölümü veya gaipliğine karar verilmesi durumlarında, onların milyonların üstündeki malvarlıklarının yasal hükümler gereğince en yakınlarına ve mirasbırakanın tasarruf serbestisi uyarınca yaptığı ölüme bağlı tasarrufları ile başkalarına geçişini sağlayan kurum ve kurallarla ilgili ayrıntılı soru ve cevaplar yer almaktadır.

Miras Hukukunun can damarları ve çekirdeğini oluşturan sorular ve cevaplar gerekli olduğu ölçüde hesaplar, şekilli olarak takdim edilmiş ve kaleme alınmıştır.

Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku adlı bu kitap, hukuk fakültelerinin dördüncü sınıfında, Siyasal Bilgiler Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin üçüncü sınıflarında okutulan konuların temel bilgilerini özlü biçimde, kısa sürede tekrarlamak, gözden geçirmek ve hatırlamak için yazılmış ve kaleme alınmıştır.

Sorulu-Cevaplı, Türk Miras Hukuku kitabımın tüm hukuk öğrencileri ile programlarında Miras Hukuku dersleri bulunan diğer fakültelerin öğrencilerine, tüm hukuk topluluğunun tecrübeli hakim, savcı, avukat, hukuk danışmanlarına, noterlik makamı mensuplarına faydalı olacağına inanıyor ve ümit ediyorum.

Saygılarımla, sunarım.

-Prof. Dr. İbrahim Kaplan

Kapat