Sepetim (0) Toplam: 0,00
%35
Gece Akademi | Sosyal Medya Şiiri | İbrahim Çelebi

Sosyal Medya Şiiri

Etiket Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 19,50
Kazancınız : 10,50
Taksitli fiyat : 9 x 2,50
Havale/EFT ile : 19,05
Sosyal Medya Şiiri
Sosyal Medya Şiiri
Gece Akademi
19.50

Yüksek Lisans tezi olarak hazırlanan bu çalışma 2015'te tamamlandı. Çalışmanınorijinal adı “Modern Türk Şiirinin Yeni Araçlarla İlişkisi (Sosyal Medya Örneği) şeklindedir.Adı “Sosyal Medya Şiiri” olarak değiştirilen eserde şiir eksenli bir toplumda şairlefenomenlerin takasının tarihsel süreç içindeki dönüşümünün izleri sürülüyor.İşaret dili kursları gittikçe yaygınlaşıyor. Sosyal medya platformlarında işaret dilikurslarının duyuruları arttı. Okulların müsamerelerinde bile işaret diliyle marşlar sunuluyor.Kutsal metinlerde insanlığın sözle başladığı vurgulanırken günümüzde sözün yerini görüntüalmaya başladı. Emojilerle anlaşma(ma)ya çalışılıyor! Okuyucunun yerini seyirci alıncakelimeler ağır geldi. Çünkü kelimelerin çağrışımı, anlam katmanları, çeşitliliği seyreuymuyordu. Eser, bu ekran hallerinin arka planını irdelemek, yeni psiko-sosyal yapınınteşekkülünü anlamak için şiir üzerinden hayata, sanata bir mercek tutma gayretindedir.

 • Kitap Hakkında
  • Yüksek Lisans tezi olarak hazırlanan bu çalışma 2015'te tamamlandı. Çalışmanınorijinal adı “Modern Türk Şiirinin Yeni Araçlarla İlişkisi (Sosyal Medya Örneği) şeklindedir.Adı “Sosyal Medya Şiiri” olarak değiştirilen eserde şiir eksenli bir toplumda şairlefenomenlerin takasının tarihsel süreç içindeki dönüşümünün izleri sürülüyor.İşaret dili kursları gittikçe yaygınlaşıyor. Sosyal medya platformlarında işaret dilikurslarının duyuruları arttı. Okulların müsamerelerinde bile işaret diliyle marşlar sunuluyor.Kutsal metinlerde insanlığın sözle başladığı vurgulanırken günümüzde sözün yerini görüntüalmaya başladı. Emojilerle anlaşma(ma)ya çalışılıyor! Okuyucunun yerini seyirci alıncakelimeler ağır geldi. Çünkü kelimelerin çağrışımı, anlam katmanları, çeşitliliği seyreuymuyordu. Eser, bu ekran hallerinin arka planını irdelemek, yeni psiko-sosyal yapınınteşekkülünü anlamak için şiir üzerinden hayata, sanata bir mercek tutma gayretindedir.

   Stok Kodu
   :
   9786052887257
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   188
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2018-12
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat