Sepetim (0) Toplam: 0,00
Suçlu Öyküler
Suçlu Öyküler
Okuyan Us Yayın
12.35
Okuyan Us Yayın, Türkiye'de öykü rüzgârı yaratan "... Öyküler" dizisinin son kitabında, 13 yazarla birlikte "cinayet"e ve "suç"a teşrif ediyor!

Cinsel Öyküler, Deli Öyküler ve Âşık Öyküler'den sonra bir Okuyan Us Yayın "Öyküler" ilki daha: Suçlu Öyküler...

Okuyan Us Yayın, Halil Gökhan'ın editörlüğünde tam 13 Türk yazarını suç öyküleri yazmaya "taammüden" teşvik etti... İşte suçlu yazarlar: Ahmet Ümit, Akın Sevinç, Akif Pirinçci, Elif Şafak, Esmahan Aykol, Giovanni Scognamillo, Hüseyin Peker, Mehmet Ünver, Müge İplikçi, Nalan Barbarosoğlu, Rıza Kıraç, Türkay Demir, Türker Erşen

Belki de bu 13 yazarın çoğu -muhtemelen Esmahan Aykol, Akif Pirinçci ve Ahmet Ümit dışındakiler- ilk kez yazarak suç işlediler. Fakat aynı zamanda edebiyatın disiplinleri içinde farklı tür ve üsluplarda yazan yazarlar için de yeni bir deneyim oldu bu özgün suç kitabı...

Onlar bilinçaltlarının kıyısında köşesinde kalmış en gizemli, bastırılmış arzu ve hazlarını dürtükleyip içlerindeki suç şeytanını uyandırdılar. O şeytanlar uyandığında daha ne kadar bu 13 suçlu öykünün bulunduğu kitabın sınırlarıyla yetinebilirler? Birbirinden "suçlu öyküler" de bu sınırdışı hareketiyle suç tarihindeki yerini usulca alırken, 13 tanık sandalyesi 13 sanık sandalyesiyle yer değiştiriyor.

"Suçlu Öyküler"in cürümü bu kadarla da kalmıyor. Sevengül Sönmez'in editörlüğündeki ikinci cildin hazırlıkları çoktan başladı bile.
(Arka Kapak)
Kapat