Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Önder Yayıncılık | Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar | Hayati Bice

Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar

Etiket Fiyatı : 18,52
İndirimli Fiyat : 13,89
Kazancınız : 4,63
9786056739606
799338
Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar
Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar
Önder Yayıncılık
13.89

Yarım asırlıkMHP Tarihini değerlendirdiğim bu kitabımda sığ siyasi tartışmaların uzağında durmağa gayret ettim. Ancak, güncel siyaset çalkantılarını da anlamayı mümkün kılacak yazılarımla milliyetçi siyasetin yarım asırlık birikimini Analiz etmeye çalıştım.

Siyaset ile ilgilenmeleri, hayatın bir gerçeği olarak tartışılması gereken İslami cemaatlerin siyaset planındaki etkilerini ele aldığım ve cemaat faaliyetlerinin legal bir çerçevede yeniden organize edilmesi gereğini vurgulayan yazılarım,15 Temmuz 2016 darbe girişimiışığında dikkatle değerlendirilmelidir. Siyaseti etkilemeye ve yönlendirmeye yönelik cemaat çalışmalarının hedefindeki bir siyasi oluşum olarakMHPve özellikle lideriDevlet Bahçeli‘nin özel görüşmelerimizde verdiği bilgilerin bir kısmı da böylece tarihe kaydedilmiş oldu.

MHP siyasetinin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeşolmak üzere, ülkücü siyasete emek vermiş milyonlarca ülküdaşımızı temsilenGün Sazak, Devlet Bahçeli, Muhsin YazıcıoğluveAli Güngörgibi değerli isimleri de bir vefa borcunu eda görevi olarak kitabımda birer yazı ile anmak istedim.

Kapat