Sepetim (0) Toplam: 0,00
%30
İletişim Yayınevi | Üçüncü Sanayi Devrimi | Jeremy Rifkin

Üçüncü Sanayi DevrimiYanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor

Etiket Fiyatı : 41,50
İndirimli Fiyat : 29,05
Kazancınız : 12,45
Taksitli fiyat : 9 x 3,74
Üçüncü Sanayi Devrimi
Üçüncü Sanayi Devrimi Yanal Güç, Enerjiyi, Ekonomiyi ve Dünyayı Nasıl Dönüştürüyor
İletişim Yayınevi
29.05

Birinci ve İkinci Sanayi Devrimleri insanlık tarihinde birer dönüm noktasıydı: Önce buharın ve kömürün gücüyle sonra da petrolün devreye girmesiyle insanlık büyük mesafe kat etti. Ne var ki, eldeki veriler “endüstri uygarlığının” artık bir kavşağa geldiğini gösteriyor:

Petrol ve diğer fosil yakıtlar tükeniyor, bu enerjilerden türetilen ve bunlarla sürdürülen teknolojiler eskiyor, bakımları zorlaşıyor. Daha da kötüsü, fosil yakıta dayalı endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan iklim değişikliğinin etkileri artıyor; ekosistemler bozuluyor, doğal afetler eksik olmuyor...

Uzun yıllardır hem çevre dostu hem de daha adil ve sürdürülebilir ekonomik modeller üzerine çalışan Jeremy Rifkin, Üçüncü Sanayi Devrimi'nde geride bıraktığımız dönemdeki yanlışları ortaya koyuyor, gelecek için önemli ipuçları, öneriler sunuyor. Üçüncü Sanayi Devrimi gerçeğinin bilindik ekonomi teorisini epey değiştireceğini, kapitalizmi adeta baştan tanımlayacağını öngören Rifkin daha yeşil bir geleceğin imkanlarını ortaya koyuyor.

Kapat