Sepetim (0) Toplam: 0,00
%42
Panama Yayıncılık | Ülkücü Hareket Üzerine Notlar | Hayati Bice

Ülkücü Hareket Üzerine Notlar

Etiket Fiyatı : 13,89
İndirimli Fiyat : 8,06
Kazancınız : 5,83
9786059371254
941862
Ülkücü Hareket Üzerine Notlar
Ülkücü Hareket Üzerine Notlar
Panama Yayıncılık
8.06

Türk fikir ve siyaset hayatının ana akımlarından ‘Ülkücü Hareket'in temel tezlerini tartıştığım bu kitabın ilk baskısı, okurun ilgisi ile kısa sürede tükendi.
Gündelik siyasi tartışmaların uzağında durmaya çalışan,ancak, güncel siyaset çalkantıları da anlamayı mümkün kılacak ülkücü hareket analizinin, ‘tarihe düşülmüş notlar' değerine kavuşması, yazar için mutluluk vericidir.

Kitabın ana konularından Pantürkizm / Türkbirlikçilik konusunda yazılanlar, hemen hemen daima birlikte gündeme gelen Panislamizm düşüncesinin bugünün dünyasında ne ifade ettiğini de göstermektedir.

Ülkücü Hareket'e, kalıcı katkıları olacağına inandığım yazılarımdan, ülkücü ahlâkı ele alan değerlendirmemin güncel sorunların anlaşılması ve aşılması için önemli olduğuna inanıyorum. Ülkücü geleneğin önemli bir temel taşı olan ‘şehadet söylemi' üzerine yazılanlar, geleneğin ‘aksakal'larına maziyi hatırlatan bir uyarıcı iken, gençler içinse pusula olacaktır.

Ülkücü Hareket üzerine söyleyecek sözü olanlara bir çağrı olan kitabımın, Türk milliyetçiliği için de verimli bir tartışmaya zemin olması dileği ile...

- Dr. Hayati BİCE Ülkücü Yazarlar Derneği Kurucu Genel Başkanı

Kapat