Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
Yeni Ufuklar Neşriyat | Yeni İslam İlmihali | Süleyman Ateş

Yeni İslam İlmihali

Etiket Fiyatı : 36,00
İndirimli Fiyat : 21,60
Kazancınız : 14,40
3001826100369
524761
Yeni İslam İlmihali
Yeni İslam İlmihali
Yeni Ufuklar Neşriyat
21.60
Halkın, özellikle genç kuşağın kolayca kavrayabileceği ihtilaflı tali meselelerden arınmış, sade bir şekilde İslâm'ın iman, ibadet ve ahlâk konularını işleyen yeni bir ilmihâl kitabı ihtiyacını karşılamak üzere Yeni İslam İlmihali hazırlanmıştır.
İslâm'ın beş şartından esinlenerek beş bölüm üzerine tertiplediğimiz bu eserin giriş mahiyetindeki birinci bölümünde din, dinin mahiyeti ve dinlerin çeşitleri hakkında kısa bilgi verdik. İkinci bölümde; iman ve imanın esaslarını; üçüncü bölümde, İslâm'ın beş temeli olan namaz, oruç, zekât, hac konularını; dördüncü bölümde, namazda ve namaz dışında okunacak çeşitli duaları; beşinci bölümünde helâl ve haram olan şeyleri açıkladık.
İlk yedi baskısı okuyucuların takdirine mazhar olan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ilgili eğitim kurumlarına başvuru kitabı olarak kabul edilen bu eser, yeniden gözden geçirilerek sekizince kez basılmıştır. Vaktiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşler Yüksek Kurulu komisyonu'nun da tetkikinden geçirilen bu eser, sade olmakla beraber, yüzeysel değildir. Sahih hadis mecmualarından alınan hadislerin kaynakları gösterilmiş, zayıf tutarsız rivayetlerin delil gösterilmesinden kaçınılmıştır.
Dinlerin zübdesi, insanlığın yegâne kurtuluş ve mutluluk yolu olan yüce İslâm Dîni'nin kolayca öğrenilmesine yardımcı olmak, şanlı Kur'ân'ın tebliğine hizmet, emelimizdir. Yüce Allah, işlerimizi ihlâs ve rızaya mukarin eylesin, âmin.
Kapat